Connect with us

Goleniów

61 pożarów

Goleniów. W nadleśnictwie Kliniska zakończyła się trwająca 7 miesięcy akcja bezpośrednia w ochronie przeciwpożarowej lasu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, sezon pożarowy 2021 był najbardziej palnym, pod względem ilości zdarzeń, okresem od ponad 10 lat. Zaewidencjonowano aż 61 pożarów, a spaleniu uległa pokrywa gleby na łącznej powierzchni 1,93 ha. Biorąc pod uwagę czas trwania sezonu, można oszacować, że co 4-ty dzień na terenach leśnych doszło do pożaru.

Poziom zagrożenia przez długi czas był na najwyższym poziomie ze względu na brak opadów, utrzymującą się suszę oraz niską wilgotność ścioły. Jednak dzięki profesjonalnej pracy Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego oraz kierowcy samochodu patrolowo-gaśniczego, większość pożarów została wykryta w sposób natychmiastowy i ugaszona w zarodku. Ogromną rolę odegrali pracownicy Nadleśnictwa, pełniący funkcje Pełnomocników Nadleśniczego oraz specjaliści Służby Leśnej, Leśniczowie i Podleśniczowie, którzy w przypadku powstania zagrożenia byli na miejscu i dozorowali obszar pożarzyska do momentu zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa pobliskich drzewostanów. Ogromne wsparcie ze strony jednostek PSP, OSP oraz samolotów patrolowo-gaśniczych pozwoliło opanować niszczące działanie ognia i zapobiec przedostaniu się pożaru z pokrywy gleby na wierzchołki drzewostanów. Efektem zaangażowania powyższych osób, jest średnia powierzchnia jednego pożaru na poziomie zaledwie 0,03 ha, co zgodnie
z przyjętą klasyfikacją, charakteryzuje pożar ugaszony w zarodku.

red.

powiązane – „Więźniowie popracują w lesie”

Goleniów

Zmiana organizacji ruchu

Goleniów. Rozpoczynające się remonty ulic w Goleniowie spowodują wprowadzenie objazdów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, z uwagi na zaplanowane remonty ulic wprowdzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu oraz objazdy ulic:
👉 Bankowa – od 15.07.2024 do 12.08.2024
👉 Norwida – od 15.07.2024 do 9.08.2024
👉 Spacerowa – od 12.08.2024 do 28.08.2024

Mapy objazdów obok.

Należy zwracać szczególną uwagę na nowe oznakowanie oraz o stosowanie się do czasowych przepisów ruchu drogowego.

red.

powiązane – „Winny nieukarany”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zmienione trasy

Goleniów. W związku z planowanym remontem ulic Bankowej, Spacerowej i Norwida w Goleniowie zmianie ulegną trasy gminnych linii autobusowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ustalono objazdy linii komunikacyjnych bezpłatnej komunikacji miejskiej nr 1, 3 i 9.

  • Od 15 lipca (poniedziałek) do 9 sierpnia br. linia nr 11 zostaje zawieszona.
  • W dniach 22-25 sierpnia br. możliwe jest zawieszenie linii nr 4.

Szczegóły na stronie gminy.

red.

powiązane – „Winny nieukarany”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

MPR w Goleniowie

Goleniów. Dobra wiadomośc dla rowerzystów – mamy 7 nowych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, w sumie jest ich już 125.

Opublikowane

w dniu

W tej siódemce znalazł się Hotel JF Duet Goleniów – Obiekty noclegowe. W naszym powiecie są jeszcze trzy w gminie Stepnica.
Miejsca Przyjazne Rowerzystom to punkty na mapie Pomorza Zachodniego, w których można przenocować, posilić się, dokonać drobnych napraw, czy zrelaksować.

red.

powiązane – „Basen otwarty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie