Connect with us

Nowogard

Umorzą podatek od nieruchomości?

Nowogard. Umorzenie podatku od nieruchomości będzie jednym z tematów sesji rady miejskiej 26 mają.

Opublikowane

w dniu

Uchwała o umorzeniu podatku od nieruchomości dla firm z terenu gminy, które poniosły straty w związku z epidemią, to wspólny projekt Klubu Radnych Nowa oraz Prawa i Sprawiedliwości. Szczegóły tej propozycji nie są jeszcze znane.

red.

powiązane – „Maszewska tarcza”

Nowogard

22 LIPCA w samo południe

Nowogard. W najbliższy wtorek Plac Wolności po przebudowie zostanie uroczyście otwarty.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o I część tej przebudowy, na drugą jest ogłoszony przetarg – chodzi o teren od nowej fontanny w dół, przebudowę NDK oraz częściowo biblioteki.

Nowe ławki, fontanna, nasadzenia, zielone tereny i parkingi, które widzimy jeszcze teraz za płotem będą miejscem spacerów i wizytówką miasta. Gmina zaprasza do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nie zabraknie również niespodzianki specjalnie przygotowanej z okazji otwarcia

red.

powiązane – „PRD protestuje”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

PRD protestuje

Nowogard. „Budujemy dla Was drogę z prywatnych środków. GDDKiA nie chce płacić za swoją inwestycję” – baner o takiej treści zawisł wczoraj nad drogą S3 w okolicy Wolina.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje PRD Nowogard SA, lider konsorcjum budującego ten odcinek S3, protestuje w ten sposób przeciwko działaniu strony rządowej, która od trzech lat odwleka decyzję o pokryciu niemożliwych do przewidzenia wydatków, kompletnie nie licząc się z trudną sytuacją firmy.

Baner pojawił się miesiąc po wysłaniu przez PRD Nowogard SA Listu Otwartego do Prezesa Rady Ministrów z apelem o pomoc w tej sprawie. Do dzisiaj nie zapadły żadne decyzje, a firma, mimo wielu sygnałów wsparcia ze strony organizacji branżowych i lokalnych samorządów, musi mierzyć się z perspektywą poważnych trudności finansowych włącznie z zagrożeniem upadłością oraz analizuje możliwe kroki prawne w stosunku do GDDKiA.

red.

powiązane – „PRD do premiera”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sobota w Strzelewie

Nowogard. Wiejskie Spotkania z Kulturą w Strzelewie odbędą się w 12 lipca po raz drugi.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na polakacie obok.

red.

powiązane – „Rok 2033 – dwutysiąclecie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie