Connect with us

Maszewo

Spółka mieszkaniowa

Maszwo. Wczoraj, w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, burmistrz gminy Maszewo podpisał akt inicjujący powstanie nowej spółki o nazwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk sp. z o.o.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, spółka będzie zrzeszać czternaście samorządów gminnych z regionu m.in. gminy: Maszewo, Będzino, Brzeżno, Człuchów (gm. wiejska), Debrzno, Golczewo, Gościno, Grzmiąca, Jastrowie, Lipka, , Miastko, Rymań, Świerzno, Wałcz (gm. wiejska). Piętnastym członkiem będzie Krajowy Zasób Nieruchomości.

Podstawowym przedmiotem działania spółki będzie budowa mieszkań przeznaczonych na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Firma ma plan wybudować w ciągu pięciu lat około 1000 mieszkań.

Dzięki uczestnictwie w tym programie istnieje szansa w perspektywie kilku lat na powstanie budynków mieszkalnych pod wynajem na terenie gminy Maszewo co poprawi warunki bytowe mieszkańców. .

red.

powiązane – „Ponad 2,5 mln zł na zabytki”

Maszewo

Ścieżka gotowa

Maszewo. Zakończono prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w Dolinie rzeki Leśnicy w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja objęła zakup tablic i gier edukacyjnych, budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, fotopstryka. Całość dopełniły nowe gatunki drzew i krzewów, wiata z ławo-stołem, ścieżka sensoryczna oraz ławki i kosze na śmieci.

Realizacja projektu ma na celu kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko oraz uwrażliwianie na otaczającą przyrodę. Oprócz funkcji edukacyjnej ma to być również urokliwe miejsce dla spacerowiczów.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 111 591,00 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Całkowity koszt projektu to kwota 123 900,00 zł.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Logo Maszewa

Maszewo. Gmina Maszewo zyskała własny, indywidualny znak graficzny – logo, które będzie wykorzystywane w celach promocji gminy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wykonawcą i autorem loga jest Eryk Olszak mieszkaniec Maszewa, absolwent Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie na kierunku logistyka. Projektowanie to jego pasja, którą zaraził się grając w gry komputerowe. Swoje umiejętności wykorzystał tworząc logo dla gminy Maszewo. Swoją przyszłość wiąże z projektowaniem wizualnym, zamierza rozpocząć studia na kierunku – identyfikacja wizualna (ang. visual identity).

red.

powiązane – „Burmistrz i przewodnicząca”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Burmistrz i przewodnicząca

Maszewo. Wczoraj w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie odbyła się pierwsza, inaugurująca nową kadencję 2024-2029, sesja rady miejskiej w Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie. Uroczyste ślubowanie złożył też burmistrz Paweł Piesio, który po raz drugi został wybrany na najważniejszy urząd w gminie.

W głosowaniach tajnych wybrano na przewodniczącą rady – Agnieszkę Lewicką z komitetu wyborczego burmistrza, a na wiceprzewodniczące: Katarzynę Donesz z komitetu wyborczego „Dla Dobrosławic” i Emilię Kwiatkowską z komitetu burmistrza. Taki wynik głosowania oznacza, ze burmistrz ma większość w radzie – on i przewodnicząca rady są z jednego komitetu wyborczego.

red.

powiązane – „Rada gminy Maszewo wybrana”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie