Connect with us

Maszewo

AGRO sołtys roku

Maszewo. 9 września br. w Barzkowicach, podczas XXXV Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2023 ogłoszono wyniki plebiscytu Mistrzowie AGRO 2023 w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach tego konkursu wyróżniono najlepszych w 6 kategoriach: Sołtys Roku, Rolnik Roku, Liderka/Lider Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystyka Roku oraz Sołectwo Roku.

Katarzyna Fedak, Sołtys Sołectwa Darż, zajęła III miejsce w kategorii „Sołtys Roku” w województwie zachodniopomorskim, a I miejsce w powiecie goleniowskim.

red.

powiązane – „Dębice w dziesiątce”

Maszewo

Ścieżka gotowa

Maszewo. Zakończono prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w Dolinie rzeki Leśnicy w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja objęła zakup tablic i gier edukacyjnych, budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, fotopstryka. Całość dopełniły nowe gatunki drzew i krzewów, wiata z ławo-stołem, ścieżka sensoryczna oraz ławki i kosze na śmieci.

Realizacja projektu ma na celu kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko oraz uwrażliwianie na otaczającą przyrodę. Oprócz funkcji edukacyjnej ma to być również urokliwe miejsce dla spacerowiczów.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 111 591,00 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Całkowity koszt projektu to kwota 123 900,00 zł.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Logo Maszewa

Maszewo. Gmina Maszewo zyskała własny, indywidualny znak graficzny – logo, które będzie wykorzystywane w celach promocji gminy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wykonawcą i autorem loga jest Eryk Olszak mieszkaniec Maszewa, absolwent Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie na kierunku logistyka. Projektowanie to jego pasja, którą zaraził się grając w gry komputerowe. Swoje umiejętności wykorzystał tworząc logo dla gminy Maszewo. Swoją przyszłość wiąże z projektowaniem wizualnym, zamierza rozpocząć studia na kierunku – identyfikacja wizualna (ang. visual identity).

red.

powiązane – „Burmistrz i przewodnicząca”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Burmistrz i przewodnicząca

Maszewo. Wczoraj w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie odbyła się pierwsza, inaugurująca nową kadencję 2024-2029, sesja rady miejskiej w Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie. Uroczyste ślubowanie złożył też burmistrz Paweł Piesio, który po raz drugi został wybrany na najważniejszy urząd w gminie.

W głosowaniach tajnych wybrano na przewodniczącą rady – Agnieszkę Lewicką z komitetu wyborczego burmistrza, a na wiceprzewodniczące: Katarzynę Donesz z komitetu wyborczego „Dla Dobrosławic” i Emilię Kwiatkowską z komitetu burmistrza. Taki wynik głosowania oznacza, ze burmistrz ma większość w radzie – on i przewodnicząca rady są z jednego komitetu wyborczego.

red.

powiązane – „Rada gminy Maszewo wybrana”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie