Connect with us

Maszewo

Co za 6,8 mln zł?

Maszewo. 6,8 mln zł to kwota, która trafi do gminy Maszewo z 8 edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz wnioskował o środki na realizację zadania pn. ,,Budowa Gminnego Centrum Ratownictwa w Maszewie’’. W ramach projektu planowana jest budowa nowego obiektu Ochotniczej Straży Pożarnej i Posterunku Policji. W ten sposób poprawi się komfort służby druhów strażaków i policjantów. Docelowo centrum ratownictwa doposażone będzie w ambulans medyczny, a dla wspólnej koordynacji działań obiekt wyposażony zostanie w salę konferencyjną.

red.

powiązane – „Miesiąc Różańca Świętego”

Maszewo

Radny u prezydenta

Maszewo. 24 maja br., na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, najmłodszy radny rady miejskiej w Maszewie Dawid Gromek wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w tym roku Pan Prezydent chciał szczególne serdecznie zaprosić do udziału w wydarzeniu młodych samorządowców, spośród których wielu po raz pierwszy pełni swoje funkcje na szczeblu lokalnym.

red.

powiązane – „Ankieta mieszkaniowa”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Ankieta mieszkaniowa

Maszewo. Gmina Maszewo ogłasza ankietę, która ma na celu określenie potrzeb i preferencji potencjalnych najemców budynków komunalnych, które w najbliższym czasie będą budowane przez SIM KZN „Bałtyk” Sp. z o.o.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na gminnej stronie prezentowna jest wizualizację planowanych budynków:

  • budynki 4 lokalowe (patrz zdjęcie obok)
  • budynki 6 lokalowe

Wypełnione przez mieszkańców ankiety stanowić będą ważne narzędzie m.in. do optymalnego zaplanowania przyszłych inwestycji mieszkaniowych w gminie Maszewo.

Ankieta jest dostępna na stronie www.sim-kzn-baltyk.pl w zakładce „Ankiety”

red.

powiązane – „150 nowych mieszkań”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Ścieżka gotowa

Maszewo. Zakończono prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w Dolinie rzeki Leśnicy w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja objęła zakup tablic i gier edukacyjnych, budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, fotopstryka. Całość dopełniły nowe gatunki drzew i krzewów, wiata z ławo-stołem, ścieżka sensoryczna oraz ławki i kosze na śmieci.

Realizacja projektu ma na celu kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko oraz uwrażliwianie na otaczającą przyrodę. Oprócz funkcji edukacyjnej ma to być również urokliwe miejsce dla spacerowiczów.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 111 591,00 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Całkowity koszt projektu to kwota 123 900,00 zł.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie