Connect with us

Stepnica

Zawody wędkarskie

Stepnica. Zawody o Puchar burmistrza miasta i gminy Stepnica odbędą się na Kanale Królewskim w Budzieniu w niedzielę 18.06.2023 r.

Opublikowane

w dniu

Zbiórka uczestników imprezy o godzinie 6.00 przy Kanale. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej i Koło Wędkarskie nr 52 PZW. Zawody wędkarskie zostały dofinansowane ze środków budżetu gminy Stepnica w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania sportu i rekreacji.

red.

powiązane – „Klucze do mieszkań”

Stepnica

„Szuwarki” i „Leśne Babki”.

Stepnica. W niedzielne popołudnie w miejscowościach Budzień i Widzieńsko odbyły się spotkania założycielskie w sprawie Kół Gospodyń Wiejskich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w Budzieniu punktualnie o godz 16.00 w wiacie na placu zabaw spotkało się 18 chętnych do założenia KGW, w tym kilku panów, bo przepisy stanowią iż członkami koła mogą być osoby dorosłe i nie ma tu mowy o dyskryminacji wobec płci. Podczas spotkania jednogłośnie postanowiono o założeniu koła i wyznaczono przedstawicielki Wioletę Lewandowską i Celinę Kobyłkę, które zajmą się dopełnieniem formalnej rejestracji. Na spotkaniu podjęto uchwałę nadającą kołu nazwę Koło Gospodyń Wiejskich w Budzieniu „Szuwarki”.

Dwie godziny później w świetlicy wiejskiej w Widzieńsku, odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego koła. Tu zjawiło się 17 osób zaangażowanych, które podjęły się zadania utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Widzieńsku „Leśne Babki”. Jeszcze w tym tygodniu młode przedstawicielki Widzieńska: Justyna Maćkiewicz i Paulina Solińska dokonają formalnie rejestracji koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Piłowanie wałka

Stepnica. Od niedawna w Widzieńsku działa Kancelarii Leśniczego dla 3 leśnictw: Widzieńsko, Krokorzyce i Wierzchosław.

Opublikowane

w dniu

To pierwsza tego typu inwestycja Nadleśnictwa Goleniów. Jednym z elementów uroczystości otwarcia było… piłowanie wałka brzozowego piłą ręczną typu „moja – twoja”, symbolizującego przecięcie wstęgi w warunkach leśnych. Piłę obsługiwali starosta z wójtem.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Modernizacja siłowni

Stepnica. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisali ostatnio umowę na dofinasowanie projektu modernizacji pomieszczenia siłowni i salki fitness przy hali widowiskowo – sportowej w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wysokość dofinansowania wynosi 27 000,00 co stanowi 50% wartości planowanej inwestycji.
Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy wraz z zapleczem tj. pomieszczeniami siłowni i salki fitness zbudowana została w 2013 r. Od tego czasu wszystkie pomieszczenia i sprzęt są intensywnie eksploatowane. W ramach pozyskanych środków gmina planuje zmodernizować podłogi i ściany siłowni aby poprawić funkcjonalność obiektu i estetyczny wygląd pomieszczenia. Istotą zadania jest zmodernizować tak podłogę aby nie ulegała ona uszkodzeniom od sprzętu siłowego. Zakupimy także nową profesjonalną bieżnię. W salce fitness również dla poprawy komfortu przeprowadzanych zajęć planuje się wymianę wykładziny na dedykowane panele, które będą trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Gmina uzyskała też z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotacje w wysokości 73.100 zł. na remont boiska Orlik wraz z zapleczem technicznym. Kosztorysowa wartość projektu wynosi 146.413 zł. W ramach realizacji projektu zostanie wykonana renowacja boiska poliuretanowego, bieżni poliuretanowej oraz remont 6 sanitariatów i 4 szatni. Renowacja boiska polegać będzie na usunięciu ubytków i pęknięć nawierzchni oraz wzmocnieniu całej nawierzchni gruntem z żywic poliuretanowych.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie