Connect with us

Aktualności

W Goleniowie i Nowogardzie najtaniej – na razie

Powiat. Z zestawienia obowiązujących aktualnie cen za wywóz śmieci w naszym powiecie wynika, że najtaniej jest tam, gdzie …podwyżki dopiero przed nami.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na załączonej obok mapce można porównać ceny za wywóz posegregowanych odpadów komunalnych i zmieszanych w gminach naszego powiatu i ościennych. Poza gminami Goleniów i Nowogard pozostałe gminy powiatu goleniowskiego są już po zaktualizowaniu cen za wywóz śmieci w związku z wejściem w życie w połowie ubiegłego roku tzw. nowelizacji ustawy „śmieciowej”. W Goleniowie i Nowogardzie obowiązują jeszcze stare stawki, a w sprawie zmiany cen toczą się nadal burzliwe dyskusje w obu radach miejskich – radni nie godzą się na propozycje burmistrzów. Porównując aktualne ceny trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z gmin naszego powiatu tylko gmina Goleniów nie jest członkiem związku R-XXI, który prowadzi zakład gospodarowania odpadami w Słajsinie pod Nowogardem.

Red.

powiązane – „Śmieci – co nas czeka?”,”Przepytali audytora – są nowe propozycje stawek za śmieci”, „W Nowogardzie za śmieci taniej?”, „Sesja – nowe stawki za śmieci do komisji”, „Nowogardzkie śmieci zalegają na ulicach? – oświadczenie

Aktualności

Jak przychodnia „Polmed”radzi sobie w czasie zarazy.

Goleniów. Bogusław Pilawa, szef goleniowskiego „POLMEDU”, największej przychodni POZ w powiecie, mówi o jej funkcjonowaniu w okresie różnych obostrzeń.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Dowiadujemy się jak i dlaczego zmieniła się obsługa pacjentów w „POLMEDZIE”, jakie są teraz zasady rejestracji i kontaktu z lekarzami. Pilawa mówi też szczerze co myśli o pandemii i wirusie, oraz o przymusowym kierowaniu lekarzy do pracy. Ocenia połączenie goleniowskiego szpitala ze szpitalem na Pomorzanach. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Medycy skierowani do pracy

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Wiceburmistrz, który jest teraz burmistrzem

Goleniów. Henryk Zajko od miesiąca jest de facto burmistrzem i będzie nim co najmniej do 21 października.

Avatar

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami mówi o zdrowiu Roberta Krupowicza i perspektywach jego powrotu po rekonwalescencji do pracy oraz jak długa nieobecność burmistrza wpływa na zarządzanie gminą. Zajko informuje też o przygotowaniu gminy do wzrostu zagrożenie epidemiologicznego na jej terenie, perspektywach wejścia gminy do związku R-XXI i związanej z tym ewentualności budowy spalarni, podwyżce ceny za śmieci oraz bieżącym stanie gminy. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „O kryzysie śmieciowym i politycznym w gminie

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa

Goleniów. Za tydzień o poranku, ulicami Goleniowa przejdą mężczyźni z różańcami w rękach w pierwszym „Męskim Różańcu”.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ks. Rafał J. Sorkowicz Schr z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego pierwszy, dlaczego męski i wreszcie dlaczego różaniec i to odmawiany na ulicach miasta w sobotni poranek 3 października.

red.

powiązane – „Całonocna adoracja

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie