Connect with us

Goleniów

Stypendium „Solidarności” dla mistrzyni boksu

Goleniów. W tym roku podczas obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie zostały wręczone jednorazowe stypendia imienia Longina Komołowskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, przyznał je Instytut Dziedzictwa Solidarności, który od niedawna ma swój oddział szczeciński, a ufundował „NSZZ Solidarność”. Jedną ze stypendystek jest goleniowska młodzieżowa mistrzyni Europy w boksie Martyna Jancelewicz, która otrzymała ok. 2 tys zł za osiągnięcia sportowe.

„Pierwsi laureaci to 5 osób ze Szczecina, Goleniowa, Stargardu i Gryfina oraz jedna z polskiego gimnazjum imienia Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie – mówił radiu Marcin Stefaniak (mieszkaniec Podańska, szef szczecińskiej delegatury NIK) z Instytutu Dziedzictwa Solidarności. – Te stypendia są przyznawane za dobre wyniki w nauce. Jest podział na przedmioty humanistyczne, ścisłe, osiągnięcia sportowe i co jest bardzo istotne, udział w wolontariacie. Jest pomysł, żeby zmienić trochę oblicze obchodów, które do tej pory były zazwyczaj bardzo formalne i oficjalne. To ma wprowadzić element, że „Solidarność”, czyli fundator, zwraca się też w stronę młodego pokolenia. Z drugiej strony mam też nadzieję, że przyciągnie młode pokolenie do ideałów Solidarności, do historii Solidarności. Taki jest główny cel”.

red.

powiązane – „Kompromitacja prokuratury 2”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie