Connect with us

Goleniów

Pat śmieciowy trwa

Goleniów. Na dzisiejszej sesji rady miejskiej, radni zdecydowali o powstaniu Centrum Usług Wspólnych i… nic nie zdecydowali w sprawie gospodarki śmieciowej.

Opublikowane

w dniu

Centrum Usług Wspólnych zastąpi dzisiejszy Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie to jeden z kilkunastu w Polsce pilotażowych programów finansowanych przez najbliższe lata z pieniędzy Unii Europejskiej.

Burmistrz przedstawił też radnym raport o stanie gospodarki odpadami komunalnymi w gminie za rok 2020. Wywołał on stosunkowo krótką i ograniczoną do kilku radnych dyskusję z wiceburmistrzem Banachem. Sprowadzała się ona do tego, że część radnych oczekuje propozycji ze strony burmistrza co do wyższej stawki opłaty za śmieci i powiązanych z nią rozwiązań systemowych. Natomiast wiceburmistrz Banach przypominał, że wszystkie dotychczasowe propozycje burmistrza rada odrzucała, więc teraz burmistrz oczekuje propozycji ze strony radnych. I na tym sprawa się zakończyła – cena odbioru śmieci pozostaje nadal bez zmian, a kończąca się właśnie umowa na ich odbiór z PGK nie ma szans na kontynuację, ani zmianę operatora z powodu braku prawnych możliwości uruchomienia pieniędzy na jej sfinansowanie. Tak przynajmniej twierdzi wiceburmistrz Banach. Co myśli o tej i innych sprawach burmistrz Krupowicz nie wiadomo – był na sesji obecny, ale ani w sprawie zamiany OPS w CUS, ani śmieci głosu nie zabierał.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Goleniów

Góra Tabor w Marszewie

Goleniów. Na jutro, czyli sobotę 15 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, Wasze rodziny, do MARSZEWA, na tegoroczną X GÓRĘ TABOR JUNIOR…

Opublikowane

w dniu

…czyli spotkanie o charakterze religijno – festynowym dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „NIEBO CZEKA”.

👉 godz. 09:00 REJESTRACJA uczestników
👉 godz. 10:30 Msza Święta przy kościele w MARSZEWIE
👉 po Mszy RODZINNY FESTYN przy placu zabaw, z wieloma atrakcjami: zabawami, konkursami, gastronomią.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Młodzi strażacy na stadionie

Goleniów. W sobotę, 15 czerwca br., na stadionie OSiR w Goleniowie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Opublikowane

w dniu

Pojawią się tam Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu powiatu goleniowskiego.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Otwarcie sezonu

Goleniów. W przyszłą sobotę goleniowski OSiR otwiera letni sezon plażowy w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie