Connect with us

Przybiernów

Przeszkolili 288 osób – sprzęt komputerowy dostaną uczniowie

Osina. Zakończono w gminie projekt darmowych szkoleń komputerowych, a zakupiony sprzęt dostanie szkoła podstawowa.

Opublikowane

w dniu

W miniony weekend odbył się ostatni kurs komputerowy w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego” organizowany przez Gminę Osina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Akademii Wspierania Inicjatyw Społecznych AWIS. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 były prowadzone były na terenie gminy Osina od października 2019r. Przeszkolonych zostało 288 osób powyżej 25 roku życia. Na ten cel otrzymano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 148.320 zł. Zakupiony sprzęt komputerowy na potrzeby projektu niebawem zostanie przekazany do Szkoły Podstawowej w Osinie.

Red.

powiązane – „Trzeci w Europie”, „Dom spłonął doszczętnie”, „W Przybiernowie i Osinie drożej za śmieci”

Przybiernów

Szlakiem cisów

Przybiernów. W niedzielę można pobiegać szlakiem cisów.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Powitanie lata”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Powitanie lata

Przybiernów. W przyszłą sobotę nad Jeziorem Przybiernowskim.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Kartlewo z nową drogą

Przybiernów. Dzisiaj odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kartlewo II”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycji dofinansowanej umową o przyznaniu pomocy pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, a Gminą Przybiernów w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Efektem prac jest przebudowa odcinka drogi wynoszącego około 487 m w miejscowości Kartlewo z nawierzchni – betonu asfaltowego wraz ze zjazdami, której efektem będzie wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowo Handlowe „WAT” za cenę 1 192 774,60 zł brutto i 60 miesięcznym okresem gwarancji.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie