Connect with us

Maszewo

Nagrodzone kartki

Maszewo. Dwoje laureatów z gminy Maszewo w konkursie „Eko-Kartka Bożonarodzeniowa”.

Opublikowane

w dniu

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Eko-Kartka Bożonarodzeniowa”, organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzeja Szelążka.

Konkurs skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kartki świątecznej z materiałów ekologicznych .

Celem konkursu była popularyzacja Świąt Bożego Narodzenia umacniających więzi rodzinne i środowiskowe, pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych, kreatywności dzieci oraz zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez umiejętne wykorzystanie materiałów naturalnych.

Laureatami konkursu w kategorii uczniów szkół podstawowych zostali: Julian Busa (na zdj. niżej), uczeń Szkoły Podstawowej w Rożnowie Nowogardzkim, który zajął I miejsce i Alicja Sowa (na zdj. głównym z nagrodzonymi kartkami – z lewej kartka Juliana Busy, z prawej Alicji Sowy) uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Maszewie, która zajęła III miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 grudnia 2023 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Zwycięska kartka Juliana Busy, ucznia Szkoły Podstawowej w Rożnowie Nowogardzkim zostanie użyta jako wzór kartki świątecznej, którą szczecińskie Kuratorium wyśle do różnych instytucji.

red.

powiązane – „Będą z tego mieszkania?”

Maszewo

Nowy chodnik

Maszewo. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 106, na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Konopnickiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Maszewo sfinansowała opracowanie dokumentacji technicznej na to zadanie. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminnym i wojewódzkim. W dalszej kolejności planowany jest odcinek chodnika – w kierunku ul. Pięknej.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Rada gminy Maszewo wybrana

Maszewo. KWW P. Piesia wprowadzi najwięcej swoich kandydatów do rady gminy.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KWW P. Piesio – 40,00%

K. Mierzyński, K. Lewandowska, A. Lewicka, E. Kwiatkowska, G. Jach, K. Nowak

KWW M. Storma-Piotrowskiej – 20,00%

P. Piwko, M. Chachuła, K. Walczak

KWW A. Giniewskiej – 13,33%

D. Ciecierski, A. Giniewska

KWW PUCHATEK – 6,67%

D. Gromek

KWW Dla Dobrosławic – 6,67%

K. Donesz

KWW K. Fedak – 6,67%

K. Fedak

KWW T. Grochowskiego – 6,67%

T. Grochowski

red.

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Maszewo – powtórka sprzed 5 lat

Maszewo.W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza powalczą – jak przed pięcioma laty – Paweł Piesio i Małgorzata Storma-Piotrowska.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z danych Państowej Komisji Wyborczej P. Piesio dostał 47,84% głosów, M. Storma-Piotrowska – 20,08%, A. Giniewska – 19,62%, M. Rojek – 8,19% i P. Siatecki – 4,27%.

red.

powiązane – „20 kandydatów na burmistrza/wójta w gminach naszego powiatu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie