Connect with us

Maszewo

LAA zakończone

Maszewo. Ponad 30 dzieci i młodzieży z gminy Maszewo wzięło udział w tygodniowej Letniej Akademii Artsytycznej organizowanej przez Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu była Anna Giniewska, a Marek Kościółek udzielił wsparcia merytorycznego.

W informacji organizatorów czytamy:

„Swoje działania skierowaliśmy przede wszystkim w kierunku rozwoju artystycznego i edukacyjnego, pracy grupowej, zespołowej, na rozwiązywaniu problemów, na zabawie przez sztukę i na podnoszeniu kompetencji społecznych potrzebnych w codziennym życiu młodego człowieka. Przez tydzień prowadziliśmy warsztaty teatralne, muzyczne oraz interdyscyplinarne, zaangażowaliśmy uczestników w strażacką grę terenową. Młodzież i dzieci razem stworzyły podczas pracy dwie piosenki, których clipy można zobaczyć na Facebooku Teatru Krzyk. Były wyjazdy i wspólna praca przy wielu propozycjach z naszej strony. Dodatkowo odbyły się dwa spotkania warsztatowe chętnych rodziców z psycholożką i psychoterapeutką Agnieszką Walancik, która zaproponowała rodzicom pracę dotyczącą relacji dziecko-rodzic w różnych etapach ich rozwoju, a także z pedagożką Joanną Waszak, która przybliżyła rodzicom wiele innych aspektów związanych z rozwojem dzieci i młodzieży (m.in założenia planu daltońskiego). Jak ważne jest merytoryczne wsparcie dla rodziców potwierdzili sami rodzice już po warsztatach.

LAA to projekt naszego teatru, który od prawie 20 lat działa w Maszewie i innych zakątkach kraju, a także Europy ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy promując autorską metodę pracy związaną z kreatywnością, zabawą przez teatr oraz indywidualnym rozwojem każdego z uczestników. Jednym z głównych założeń działania naszego Teatru jest rozwój przez sztukę, a także integracja różnych od siebie, a pozostających w symbiozie ze sobą środowisk w naszej gminie i regionie o różnych poglądach i statusie. Stąd nasze wszelkie działania nakierowane na to, co w naszym rozumieniu jest najistotniejszym potencjałem każdej gminy ( a co może łączyć), czyli na rozwoju dzieci i młodzieży przez zapewnienie im odpowiedniej, jakościowej edukacji i stworzenie im odpowiednich warunków do rozwijania własnych umiejętności, pasji i osobowości. I tak będziemy dalej pracować, szczególnie w roku przyszłym, kiedy obchodzić będziemy XX – lecie naszego istnienia.

Partnerami projektu byli: Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie, Osp Nastazin, Osp Maszewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Koło Gospodyń Wiejskich Sokolniczanki.

Warto zaznaczyć, że projekt był zrealizowany w pełni ze środków gminy Maszewo bez dotacji z zewnątrz”.

red.

powiązane – „4 wozy za 3 mln zł”

Maszewo

Ścieżka gotowa

Maszewo. Zakończono prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej w Dolinie rzeki Leśnicy w ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja objęła zakup tablic i gier edukacyjnych, budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, fotopstryka. Całość dopełniły nowe gatunki drzew i krzewów, wiata z ławo-stołem, ścieżka sensoryczna oraz ławki i kosze na śmieci.

Realizacja projektu ma na celu kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko oraz uwrażliwianie na otaczającą przyrodę. Oprócz funkcji edukacyjnej ma to być również urokliwe miejsce dla spacerowiczów.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 111 591,00 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Całkowity koszt projektu to kwota 123 900,00 zł.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Logo Maszewa

Maszewo. Gmina Maszewo zyskała własny, indywidualny znak graficzny – logo, które będzie wykorzystywane w celach promocji gminy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wykonawcą i autorem loga jest Eryk Olszak mieszkaniec Maszewa, absolwent Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie na kierunku logistyka. Projektowanie to jego pasja, którą zaraził się grając w gry komputerowe. Swoje umiejętności wykorzystał tworząc logo dla gminy Maszewo. Swoją przyszłość wiąże z projektowaniem wizualnym, zamierza rozpocząć studia na kierunku – identyfikacja wizualna (ang. visual identity).

red.

powiązane – „Burmistrz i przewodnicząca”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Burmistrz i przewodnicząca

Maszewo. Wczoraj w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie odbyła się pierwsza, inaugurująca nową kadencję 2024-2029, sesja rady miejskiej w Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie. Uroczyste ślubowanie złożył też burmistrz Paweł Piesio, który po raz drugi został wybrany na najważniejszy urząd w gminie.

W głosowaniach tajnych wybrano na przewodniczącą rady – Agnieszkę Lewicką z komitetu wyborczego burmistrza, a na wiceprzewodniczące: Katarzynę Donesz z komitetu wyborczego „Dla Dobrosławic” i Emilię Kwiatkowską z komitetu burmistrza. Taki wynik głosowania oznacza, ze burmistrz ma większość w radzie – on i przewodnicząca rady są z jednego komitetu wyborczego.

red.

powiązane – „Rada gminy Maszewo wybrana”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie