Connect with us

Maszewo

4 wozy za 3 mln zł.

Maszewo. Druhowie z OSP Przemocze odebrali nowego Mercedesa Benz.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4×4, pojemnikiem zbiornika wody na 3000 litrów, autopompą dwuzakresową, zbiornikiem środka pianotwórczego na 400 litrów. Koszt zakupu samochodu to kwota 836 400 złotych, z czego 246 400 zł to środki z budżetu gminy. Pozostałe środki pochodzą ze źródeł zewnętrznych: 415 000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego MSWiA, 145 000 zł z zakładów ubezpieczeniowych, 20 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz 10 000 zł z Gaz System.

Jest to czwarty samochód, jaki udało się zakupić od 2019 roku dla jednostek OSP z terenu gminy Maszewo. W 2019 roku nowy samochód pożarniczy trafił do OSP Maszewo, w 2020 do OSP Nastazin i OSP Dębice. Gmina Maszewo z budżetu gminy na nowe samochody strażackie wydała blisko 780 tys. złotych, natomiast ponad 2,2 mln stanowiły środki zewnętrzne.

red.

powiązane – „17. wiat przystankowych”

Maszewo

Dla Maszewa 260 tys zł.

Maszewo. Burmistrz odebrał czek o wartości 263 040 zł z rąk pełnomocnika rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa w obecności wojewody zachodniopomorskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, środki te gmina zamierza wydać na sprzęt komputerowy, oprogramowanie i szkolenia oraz inne zakupy niezbędne do przygotowania urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami.

red.

powiązane – „Nowy kierownik OPS”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Nowy kierownik OPS

Maszewo. Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie od 1 października ma nowego kierownika.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, została nim Joanna Pyza. Wcześniej zajmowała stanowisko zastępcy kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach.

red.

powiązane – „Zniszczone wiaty”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Zniszczone wiaty

Maszewo. W ostatni weekend w Maszewie przy ul. Nowogardzkiej zniszczono dwie wiaty przystankowe.

Opublikowane

w dniu

Nieznani sprawcy wszystkie szyby popisali markerem. Sprawa została zgłoszona na policję. Wszystkich, którzy mogą mieć wiedzę o sprawcy tego wykroczenia, gmina prosi o kontakt z policją lub Urzędem Miejskim w Maszewie.

red.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie