Connect with us

Goleniów

Komunia Święta przed kościołem, nocna adoracja i święcenie palm.

Goleniów. Nadzwyczajne rozwiązania porządkowe przygotowali na najbliższy tydzień kapłani z parafii pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Komunia Święta przed kościołem, ograniczenia liczbowe w nocnej adoracji oraz wyjątkowy sposób święcenie palm wielkanocnych w Niedziele Palmową – szczegóły we fragmentach ogłoszeń parafialnych:

„Osoby, które chcą przyjąć komunie św., aby nie będą mogły być na mszy św., to dla nich rozdamy komunie św. na rozpoczęcie mszy św. na placu kościoła. Przypominamy, że kościół jest otwarty i trwa w nim Adoracja Najśw. Sakramentu od 7:30 do 17:30. Zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia od 6:30 do 7:30 i od 11:00 do 12:30 oraz od 17:00 do 18:30. Będziemy także dodatkowo rozdawać komunie św. o godz. 11:00 11:30 12:00 i 12:30.(…)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę w naszym kościele. Prosimy o wpisywanie się na listę, tak aby w kościele w czasie nocnej adoracji było 5 osób. Lista wyłożona na stoliku na środku kościoła. Ofiarujmy tę nocną modlitwę o ustanie śmiertelnej zarazy. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą trudną codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 9:00. Wyjątkowo zapraszamy tylko Panie Zelatorki (…)

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. W tym czasie będzie nadal obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętych. Na msze św. wchodzimy przez zakrystie. Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany”

red.

powiązane – „Msze Św. w czasie epidemii – zmiany”,
Do 5. osób na Mszach Świętych”, „I Komunia Święta w czasach zarazy

Goleniów

Zmiana organizacji ruchu

Goleniów. Rozpoczynające się remonty ulic w Goleniowie spowodują wprowadzenie objazdów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, z uwagi na zaplanowane remonty ulic wprowdzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu oraz objazdy ulic:
👉 Bankowa – od 15.07.2024 do 12.08.2024
👉 Norwida – od 15.07.2024 do 9.08.2024
👉 Spacerowa – od 12.08.2024 do 28.08.2024

Mapy objazdów obok.

Należy zwracać szczególną uwagę na nowe oznakowanie oraz o stosowanie się do czasowych przepisów ruchu drogowego.

red.

powiązane – „Winny nieukarany”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zmienione trasy

Goleniów. W związku z planowanym remontem ulic Bankowej, Spacerowej i Norwida w Goleniowie zmianie ulegną trasy gminnych linii autobusowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ustalono objazdy linii komunikacyjnych bezpłatnej komunikacji miejskiej nr 1, 3 i 9.

  • Od 15 lipca (poniedziałek) do 9 sierpnia br. linia nr 11 zostaje zawieszona.
  • W dniach 22-25 sierpnia br. możliwe jest zawieszenie linii nr 4.

Szczegóły na stronie gminy.

red.

powiązane – „Winny nieukarany”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

MPR w Goleniowie

Goleniów. Dobra wiadomośc dla rowerzystów – mamy 7 nowych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, w sumie jest ich już 125.

Opublikowane

w dniu

W tej siódemce znalazł się Hotel JF Duet Goleniów – Obiekty noclegowe. W naszym powiecie są jeszcze trzy w gminie Stepnica.
Miejsca Przyjazne Rowerzystom to punkty na mapie Pomorza Zachodniego, w których można przenocować, posilić się, dokonać drobnych napraw, czy zrelaksować.

red.

powiązane – „Basen otwarty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie