Connect with us

Nowogard

Sesja nadzwyczajna bez quorum

Nowogard. Radni PiS i „Nowa” nie przyszli na wczorajszą, zwołaną na wniosek burmistrza nadzwyczajną sesję rady miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Do sali SP-3 przyszło tylko 10 radnych – w tym przewodniczący rady miejskiej Marcin Nieradka z PiS. Sesja była nadzwyczajna, zwołana na wniosek burmistrza. Przedmiotem obrad miało być podjęcie dwóch uchwał dotyczących budowy kanalizacji deszczowej. Z powodu braku quorum przewodniczący zamknął posiedzenie.

Jak podaje gmina, sesję przygotowano w SP nr 3, zamiast SP nr 1, gdzie był jeden przypadek zarażenia koronawirusem, tak aby wszelkiego ryzyka zakażenia uniknąć. Całe skrzydło szkoły z salą gimnastyczną, gdzie miały odbyć się obrady zostało wyłączone z użytku szkoły, na czas trwania obrad. Wszyscy na sali mieli zapewnione miejsca z zachowaniem dystansu, zdezynfekowane dłonie płynem odkażającym i założone maseczki ochronne. Cała sala została zdezynfekowana przed obradami i ponownie po zakończeniu sesji urządzeniami do odkażania pomieszczeń. Obradujący nie mieli żadnego kontaktu z personelem szkoły, ani z uczniami. Według zapewnień dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr 2, Leszka Beceli, nie było żadnego ryzyka zakażenia ani dla podopiecznych jego placówki, ani dla pracowników szkoły.

Burmistrz uważa, że to celowy bojkot ze strony większości radnych i wystąpił z wnioskiem do przewodniczącego o zwołanie kolejnej sesji rady miejskie.

Przewodniczący Nieradka nieobecność na sesji radnych z PiS i „Nowa” tłumaczy obawami niektórych radnych o swoje zdrowie, oraz trybem działania burmistrza. Zdaniem radnych z PiS i „Nowa” burmistrz mógł już dawno postawić tę sprawę na sesję, bez potrzeby zwoływania jej w trybie nadzwyczajnym – a ostatnia była pod koniec września. Nie przygotował też urzędu do sesji zdalnych, ani nie wybrał innego niż szkoła miejsca na obrady. Według Nieradki to nie był bojkot, ale forma protestu przeciwko działaniom burmistrza.

red.

powiązane – „350 tys zł deficytu i podwyżki”

Nowogard

Majówka w Nowogardzie

Nowogard. O to jak będzie wyglądała tegoroczna majówka w Nowogardzie zapytano burmistrz-elekta.

Opublikowane

w dniu

Oto co odpowiedział:

„Szanowni Mieszkańcy, otrzymuje bardzo dużo zapytań dotyczących „Majówki”. Pragnę przypomnieć, że moje zaprzysiężenie jako nowego burmistrza gminy Nowogard nastąpi w dniu 7 maja 2024 roku. Dopiero po tej dacie będę mógł podejmować decyzje. Do tego czasu o wszystkich wydarzeniach na terenie gminy Nowogard i ich finansowaniu decyduje jeszcze piastujący swoje stanowisko burmistrz. W związku z powyższym proszę tam kierować swoje zapytania. Życzę Państwu dużo odpoczynku i wspaniałej pogody na nadchodzący Majowy weekend.”

Z poważaniem
Michał Wiatr

red.

powiązane – „Interna otwarta ponownie”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Interna otwarta ponownie

Nowogard. Po niespełna czterech miesiącach przerwy wznowił dzisiaj działalność oddział wewnętrzny (interna) szpitala w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział jego dyrektor Kazimierz Lembas, przyjmowani są pacjenci, prowadzone są procedury medyczne, a Oddział Wewnętrzny w nowogardzkim szpitalu ma także nowego ordynatora – Mariusza Stefańskiego lekarza, specjalistę chorób wewnętrznych i alergologa. Na oddziale pracują oprócz ordynatora jeszcze dwaj inni specjaliści.

red.

powiązane – „Nowa Rada gminy Nowogard”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Europa więźniom

Nowogard. Spotkanie dotyczące funduszy unijnych odbyło się wczoraj w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. O możliwości skorzystania z unijnych środków osadzeni informowani są od 2022 r.

Opublikowane

w dniu

Celem tego spotkania było pokazanie, że można zacząć od nowa nawet po trudnych doświadczeniach, korzystając ze wsparcia funduszy europejskich.

  • Takie spotkania to potrzebny krok w resocjalizacji więźniów, którzy poszukują rozwiązań ich trudnej sytuacji życiowej i zaczynają planować swoje życie po odbyciu kary – powiedziała mł. chor. Małgorzata Ciosek-Kondraciuk z Działu Penitencjarnego ZK Nowogard.
  • W Zakładzie Karnym w Nowogardzie byliśmy po raz trzeci. Staramy się dotrzeć do osób, które mimo trudnej sytuacji życiowej mogą skorzystać ze wsparcia funduszy europejskich i zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Nie wykluczamy nikogo, fundusze europejskie naprawdę mogą przyczynić się do powrotu skazanych do społeczeństwa. Pomagają w otwarciu działalności, szkoleniach, doradztwie czy projektach rozwojowych. Wystarczy odrobina chęci – podsumował spotkanie pomysłodawca akcji Jan Borowski.

W spotkaniu wzięło udział 15 osadzonych zainteresowanych tym, w jaki sposób fundusze europejskie mogą pomóc im zorganizować ich życie na nowo po odbyciu kary i zamknięciu procesu resocjalizacji. Pojawiły się pytania o to, w jaki sposób napisać biznesplan i o sposoby na rozszerzenie działalności na rynkach zagranicznych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie