Connect with us

Nowogard

Zbieraja podpisy

Nowogard. Powstał komitet, który chce, aby ksiądz kanonik Kazimierz Łukjaniuk został Honorowym Obywatelem Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Komitet, na czele którego stoi Marek Krzywania rozpoczął zbieranie podpisów. Potrzeba ich 250.

  • To postać niezwykle zasłużona dla tego miasta, wielki budowniczy; raz, że kościoła, dwa: parafii św. Rafała Kalinowskiego. Ale także niezwykle zasłużony jako działacz społeczny, który od lat prowadzi świetlicę środowiskową. Jest to również osoba zaangażowana w sprawy patriotyczne, w sprawy upamiętnień – podkreśla Marcin Nieradka, przewodniczący Rady Miejskiej Nowogardu.

W Nowogardzie zmieniono prawo, które teraz umożliwia nadawanie tytułu Honorowego Obywatela Nowogardu mieszkańcom miasta.

  • Rada Miejska mogła nadawać tytuły Honorowego Obywatela Miasta Nowogardu od 2009 roku, natomiast nigdy z tego nie skorzystała. Do tej pory było tak, że takie tytuły i honorowe obywatelstwo można było nadawać – paradoksalnie – osobom, które nie zamieszkują gminy Nowogard – zaznaczył.

Podpisy będą zbierane podczas obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

red.

powiązane – „NSZ nagradza kapłana”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie