Connect with us

Nowogard

Zamknięte lub wyłączone

Powiat. Niektóre administrowane przez gminy obiekty publiczne są od wczoraj do odwołania zamknięte lub wyłączone z użytkowania.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na przykład w gminie Nowogard są to: plac zabaw i boisko sportowe na os. Bema,
Boisko wielofunkcyjne na placu Szarych Szeregów (tzw. „dolne”),
Skatepark, street workout oraz kort tenisowy na placu Szarych Szeregów,
Cały teren plaży miejskiej oraz przyległy do niej plac zabaw przy restauracji „Neptun”,
Teren rekreacyjny w Sarnim Lesie obok wjazdu do DPS 2 (tzw. „polana”)
Plac zabaw oraz miejsce do grillowania przy ul. Zielonej,
Siłownia na świeżym powietrzu przy ul. Waryńskiego,
Plac zabaw na os. Gryfitów,
Boisko „Orlik”,
Plac zabaw na os. Radosława.
Place zabaw, boiska i siłownie na świeżym powietrzu we wszystkich sołectwach gminy.

Wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów zakaz korzystania z tego typu obiektów obejmuje wszystkie gminy oraz wewnątrzosiedlowe boiska, ogródki jordanowskie oraz place zabaw, będące w administrowaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na mocy tego samego rozporządzenia, od wczoraj obowiązuje zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz obejmuje również wewnątrzosiedlowe tereny zielone, będące w administrowaniu wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Red.

powiązane – „Młodzież na parkingu”, „IKEA – Goleniów i Stepnica w trybie postojowym

Nowogard

Papierowa propaganda po nowogardzku

Nowogard. Gmina wydała kolejny numer swoich bezpłatnych „Nowogardzkich Wiadomości Samorządowych”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Oczywiście ani one nie są bezpłatne – płaca za nie podatnicy, ani samorządowe – głównym ich tematem jest promowanie burmistrza Czapli. Nakład 2500 egz. To jedyne takie samorządowe wydawnictwo w naszym powiecie. Znacznie nowocześniejszą formę własnej propagandy za pieniądze podatników stosuje w gminie Goleniów „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”, który osobiście redaguje ten lansiarski profil na FB – naturalnie za pomocą dobrze opłacanych gminnych urzędników i sprzętu. Cel tej propagandy jest w obu gminach ten sam – bezkrytyczna promocja burmistrza.
Obie gminy chętnie też korzystają z propagandy telewizyjnej, którą umożliwia im tzw. „Zachodniopomorska TV” – podstawiony mikrofon, włączona kamera i można mówić co się chce, żadnych kłopotliwych pytań. Z tego rozwiązanie chętnie korzysta osobiście burmistrz Czapla, a burmistrz Krupowicz mając świadomość obciachowości tego formatu, deleguje do tej TV swojego zastępcę.

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Rzecznik tymczasowy

Nowogard. Ewa Brzykcy jest tymczasowo rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Nowogardzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam sama powiedziała, jeszcze nie może o sobie powiedzieć, że jest pełnoprawnym rzecznikiem, ponieważ trwa procedura konkursowa, która zakończy się pod koniec lipca. Jednak już w tej roli prezentowała niedawno gminny program in vitro (na zdjęciu druga z prawej).

Spośród samorządów naszego powiatu rzecznika prasowego (Cezary Martyniuk) ma burmistrz Krupowicz w Goleniowie i teraz burmistrz Czapla – jako rzeczniczkę burmistrza przedstawiał panią Brzykcy materiał filmowy o w/w programie.

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina sfinansuje in vitro

Nowogard. Sesja rady miejskiej z 29 czerwca przyniosła akceptację gminnego programu leczenia niepłodności na lata 2020 – 2022.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Za programem burmistrz i Lewicy głosowało 14 radnych, zaś 5 głosowało przeciwko, w tym wszyscy radni z PiS oraz 2 radnych z Nowej. Radni Nowej, którzy są w radzie w koalicji z PiS, pozostawili sobie swobodę głosu i de facto głosami kilku radnych Nowej uchwała przeszła.
Gminny program wpisuje się w Zachodniopomorski Program Leczenia Niepłodności, z którego będzie dofinansowane zapłodnienie pozaustrojowe in vitro na terenie naszej gminy. Zakłada między innymi wsparcie finansowe w wysokości nie większej niż 10000 zł kosztów zapłodnienia pozaustrojowego zdiagnozowanej niepłodności ponoszonych przez mieszkańców gminy Nowogard.

red.

powiązane – „Gmina wyleczy z niepłodności?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie