Connect with us

Goleniów

W styczniu do R-XXI?

Goleniów. Przewodniczący Celowego Związku Gmin R-XXI ze Słajsina, widzi możliwość przystąpienia do związku gminy Goleniów już 1 stycznia 2021.

Opublikowane

w dniu

Jaka nam powiedział Jacek Chrzanowski potrzebna jest tylko wola goleniowskiej rady miejskiej, bo plan finansowy związku na rok 2021 uwzględnia gminę Goleniów jako członka R-XXI. Przy okazji Chrzanowski zdementował plotki o kolejnych podwyżkach cen za odbiór odpadów komunalnych przez instalacje w Słajsinie. Uchwalone we wrześniu ceny obowiązują 1 stycznia i związek na razie nie planuje ich zmian.

Sam Chrzanowski uczestniczył w ostatniej zdalnej sesji rady miejskiej w Goleniowie i radni mogli mu zadawać pytania. Wcześniej otrzymali aktualne informacje o stanie prac prowadzących do ewentualnego przystąpienia gminy do związku. Wiceburmistrz Tomasz Banach zapowiedział, że na najbliższych komisjach radni otrzymają projekt uchwały o przystąpieniu do CZG R-XXI, która może być procedowana na sesji 16 grudnia.

red.

powiązane – „W kierunku R-XXI”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie