Connect with us

Osina

Szczepienia – Osina

Osina. PROXIMUS zaszczepi mieszkańców gminy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gminy, na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

25 stycznia 2021 r., rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Zgodnie z informacja? przekazana? przez Ministerstwo Zdrowia, dostępne są trzy kanały, za pośrednictwem których można się? zarejestrować´ na konkretny termin szczepienia:

Internet - przez witrynę pacjent.gov.pl,
infolinia - numer 989.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PROXIMUS” Osina tel. 91 39 103 10 . 

Zgodnie z informacją przekazaną przez lekarza ZOZ „PROXIMUS” w Osinie Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wyłącznie telefonicznie pod nr tel. 91 39 103 10. Potwierdzenie umówionej wizyty na szczepienie zostanie przesłane sms na numer telefonu pacjenta.

Szczepienia w Osinie będą odbywały się:

wtorek w godzinach 9.00 - 12.00
środa w godzinach 9.00 - 12.00
czwartek w godzinach 9.00 – 10.30

Punkt szczepień na terenie gminy Osina:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PROXIMUS” Osina 53, 72- 221 Osina. tel. 91 39 103 10

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę? z ww. schorzeniami oraz osoby, które będą? chciały zaszczepić´ się? przeciw COVID-19, ale maja? trudność´ z dotarciem do punktu szczepień´, będą? mogły skorzystać´ ze specjalnie zorganizowanego przez Urząd Gminy Osina transportu.

Od 15 stycznia 2021 roku zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy będą? mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu, dzwoniąc do Urzędu Gminy Osina w godzinach od 8:00 do 15:00 na numer tel. 508 499 567 obsługiwanego przez koordynatora ds. szczepień inspektor Wiolettę Pośpieszyńską oraz na numer tel. 508 499 561 obsługiwanego przez pracownika socjalnego Panią Magdalenę Michałek.

Zgłoszenia dowozu należy dokonać najpóźniej dwa dni wcześniej przed wyznaczoną data szczepienia.

O możliwości skierowania zespołu mobilnego do szczepienia pacjentów leżących decyduje lekarz ZOZ „PROXIMUS” Osina.

red.

powiązane – „Szczepienia – Goleniów”

Osina

Drogi – remonty od środy?

Osina. 31 maja mają się rozpocząć remonty dróg powiatowych w gminie Osina.

Opublikowane

w dniu

W tej sprawie wójt gminy poinformował, że:

„… w związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do wójta, pracowników urzędu gminy, radnych i sołtysów, dotyczących bardzo złego stanu dróg na terenie gminy, drogi relacji:

Kikorze – Redło,
Osina – Przypólsko w kierunku Mostów,
Osina – Krzywice i do Goleniowa,
Kościuszki (stacja paliw) – Węgorza,
Węzeł Osina (DK nr 6) – Węgorza w kierunku Czermnicy,
Wiadukt nad DK nr 6 – Bodzęcin – Węgorza

są drogami, których właścicielem jest powiat goleniowski. Za ich konserwację, remonty, naprawy, koszenie i bieżące utrzymanie odpowiada zarząd powiatu goleniowskiego.

Wójt, pracownicy UG, radni rady gminy Osina wielokrotnie zwracali się (telefonicznie, w bezpośrednich spotkaniach, na piśmie) do starosty z pytaniami dotyczącymi terminu wykonania remontu ww. dróg powiatowych. W dniu 15 maja br. odbyło się wspólne posiedzenie komisji rady gminy z udziałem Starosty Tomasza Stanisławskiego i Bogusława Zaborowskiego – dyrektora wydziału dróg powiatowych i inwestycji Starostwa Powiatowego w Goleniowie. Na spotkaniu Dyrektor Zaborowski powiedział, że przyczyną nieprzystąpienia do tej pory do remontu dróg powiatowych jest to, iż wykonawca, z którym starostwo miało podpisaną trzyletnią umowę, złożył rezygnację. W związku z tym starostwo było zmuszone ogłosić nowy przetarg.

W rozmowie telefonicznej w dniu 25.05 br. dyrektor Zaborowski powiedział, że nowy wykonawca przystąpi do remontu dróg powiatowych w dniu 31.05.2023 r. Pierwszą remontowaną drogą będzie droga Kikorze – Redło. Trzymamy za słowo…”

red.

powiązane – „Nowa droga w Kościuszkach”

Kontynuuj czytanie

Osina

Nowa droga w Kościuszkach

Osina. PRD Nowogard SA 19.05.2023 r. rozpoczyna roboty na zadaniu „Budowa drogi do nowopowstającego osiedla domów jednorodzinnych nad jeziorem w miejscowości Kościuszki”

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja zlokalizowana jest na terenie działek geodezyjnych o nr. 440/2, 432, 465 obręb Kościuszki, gmina Osina. Droga składa się z dwóch odcinków: odcinek A-B o długości około 900 mb i szerokości jezdni 6,0 m, odcinek C-D o długości około 300 mb, szerokość jezdni 3,5 m. Na obu odcinkach dróg zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna na podbudowie z kruszywa. Ponadto zakres robót obejmuje budowę zjazdów z kostki betonowej do granicy z posesjami, przebudowę kolizji infrastruktury towarzyszącej, przestawienie słupa energetycznego, budowę oświetlenia drogowego.

Wykonawca zrealizuje inwestycję do 06.10.2023 roku na realizację zadania. Wartość całego zadania to 3 514 176,09 zł .

Inwestycja jest w 95% finansowana Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Gmina ma promesę BGK na kwotę 3 338 467,20 zł

red.

powiązane – „990 m wyremontowanej drogi”

Kontynuuj czytanie

Osina

Sołtysi wyróżnieni

Przybiernów, Osina. Najlepsi tegoroczni, zachodniopomorscy sołtysi w konkursie „Sołtys Roku 2023” – laureatami wyróżnień jedenastej edycji plebiscytu zostali: Danuta Borkowska z sołectwa Czarnogłowy i Małgorzta Kasek z sołectwa Kościuszki.

Opublikowane

w dniu

O tegoroczne zwycięstwo rywalizowało 66 wyjątkowych organizatorów i animatorów działań na obszarach wiejskich. Konkurs miał charakter otwarty. Kandydata do tytułu „Sołtys Roku” 2023 mogły zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Kapituła konkursowa oraz Zarząd Województwa wyłoniła laureatów i wyróżnionych. Największą ilość punktów uzyskali: Anna Sobczyńska (sołectwo Bielin), Edyta Gajewska (sołectwo Ślazowo) oraz Monika Kosińska (sołectwo Trzebieszewo). Oprócz głównych nagród, w XI edycji konkursu „Sołtys Roku”, przyznano także 20 wyróżnień.

red.

powiązane – „Zachodnia Obwodnica Szczecina”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie