Connect with us

Goleniów

POKUTNA DROGA KRZYŻOWA

Goleniów. Za tydzień WSPÓLNOTA MĘSKIEGO RÓŻAŃCA zaprasza na jedenastokilometrową Drogę Krzyżową.

Opublikowane

w dniu

Za tydzień, w piątek 23 lutego o godz. 19:00, wraz ze wspólnotą MĘSKIEGO RÓŻAŃCA, chętni wyruszą z placu przed kościołem św. Katarzyny na Drogę Krzyżową. To będzie niezwykła i jedyna w swoim rodzaju DROGA KRZYŻOWA. Jak piszą organizatorzy – może niełatwa, bo przejdziemy z krzyżem 11 kilometrów, może bolesna, bo podejmiemy prawdziwą pokutę za grzechy nasze i naszych bliskich. Pójdziemy za umęczonym Chrystusem, bo On i my idziemy tą sama Drogą. A w Jego ranach jest nasze uzdrowienie. Więcej… w Jego ranach jest nadzieja i miłosierdzie, których tak mocno potrzebujemy, by bez lęku rzucić się w ramiona naszego miłosiernego Ojca. Zawierzymy też Bogu przyszłość naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Na zakończenie POKUTNEJ DROGI KRZYŻOWEJ przyjmiemy Komunię Świętą.

KIEDY: Piątek / 23 lutego

O KTÓREJ: Start: godz. 19:00

GDZIE: Plac przy kościele św. Katarzyny

TRASA: Goleniów – Żółwia Błoć – Goleniów / 11 km.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ: różaniec, ciepłe buty do marszu, latarkę (najlepiej czołową), ciepłą kurtkę, wodę, ciepły napój w termosie (herbata, kawa), przekąskę (w Żółtej Błoci b. krótka przerwa)

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy pragną doświadczyć miłości Chrystusa, pocieszyć Jego umęczone i zatroskane o nas Serce: małżonków, rodziców, młodzież, osoby cierpiące. Wyruszmy całymi rodzinami, wspólnie stańmy do duchowej walki, u boku Chrystusa, z naszymi słabościami i grzechami. Odkryjmy razem, jak bardzo jesteśmy przez Boga ukochani…

red.

powiązane – „Koniec karnawału – zaczyna się Wielki Post”

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Lasy zagrożone

Goleniów. Nadleśnictwo Kliniska informuje, ze pojawiło się zagrożenie dla trwałości fragmentu lasów podlegających jego administracji.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, nadmierny rozwój liczebności gąsienic barczatki sosnówki zagraża borom sosnowym na terenie leśnictw Pucko i Strumiany. Prowadzone prace prognostyczne i obserwacje potwierdziły rozwijanie się tzw. „gradacji” tego owada. Liczby gąsienic zagrażające życiu drzew zostały przekroczone. Dlatego została podjęta decyzja o zastosowaniu środka biologicznego w celu ograniczenia liczebności gąsienic barczatki sosnówki. Mapka pola zabiegowego – obok.

Środek FORAY 76B jest bezpieczny dla innych organizmów i nie stanowi zagrożenia dla owadów zapylających. Przewidywany termin wykonywania zabiegów agrolotniczych – od 22 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024r. Warunkiem wykonywania lotów samolotu DROMADER będą: odpowiednia temperatura powietrza oraz siła wiatru. Przeloty samolotu będą się odbywały w godzinach porannych oraz przed wieczorem. Ze względu na brak okresu karencji wstęp na tereny opryskiwane będzie możliwy po wyschnięciu podanego preparatu na igłach i liściach.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie