Connect with us

Aktualności

Krzyż się przewrócił – będzie nowy

Goleniów. W ubiegłym tygodniu przewrócił się krzyż przy rondzie Urlicha Schroedera

Opublikowane

w dniu

Prawdopodobnie powodem były silne wiatry, które złamały słabą konstrukcję. Słabą, bo stojący w tym miejscy po wojnie przydrożny krzyż został kilka lat temu staranowany przez samochód goleniowskiego Zakładu Karnego. I jak widać, Zakład Karny zastąpił wtedy w ramach naprawienia szkody zniszczony krzyż, słabą konstrukcją drewnianą, która rozpadła się pod wpływem wichury. Pracownicy PGK w ramach obowiązków uprzątnęli pozostałości krzyża i są one do odebrania w siedzibie firmy do końca tego tygodnia – potem zostaną spalone.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawą zainteresowała się była mieszkanka ul. W. Polskiego pani Kiszko z domu Rachwalska, której rodzice związanie byli z postawieniem pierwszego, powojennego krzyża w tym miejscu. Zleciła wykonanie nowego krzyża, który jest w trakcie wykonania. Za naszym pośrednictwem apeluje do zainteresowanych o pomoc finansową – tel. 692 938 350

red.

powiązane – „Krzyż wrócił na miejsce

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie