Connect with us

Osina

„Krzywe Baby” wicemistrzyniami

Osina. Inwazja Kobiecej Mocy – IV edycja Turnieju Kół gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego odbyła się w miniony weekend w Różańsku. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Krzywic.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, do zmagań stanęło 38 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa zachodniopomorskiego – w tym KGW „Krzywe Baby” z Krzywic. Dziewczyny ze znaną sobie charyzmą i wdziękiem, lotem błyskawicy pokonały wszystkie konkurencje turniejowe zdobywając II miejsce a tym samym v-ce mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego KGW. Oprócz cennego i pierwszego w historii koła pucharu (koło funkcjonuje dopiero 1 rok) dziewczyny przywiozły również nagrodę specjalną za najwyższy wynik w historii dyscypliny strzeleckiej turnieju (broń pneumatyczna). Wioleta Wojciechowska na strzelnicy wystrzelała pięć dziesiątek zdobywając 50 na 50 możliwych punktów i tytuł „snajpera” turnieju.

„Krzywe Baby” z Krzywic startowały w składzie:

Emilia Barszczak
Kamila Machol
Ola Romańczuk
Anna Zehner
Klaudia Kożybska
Wioleta Wojciechowska
Paulina Kościółek
Kamilla Bernach
Zuzanna Bernach
Ilona Barszczak
Bogusia Nachurna-Laszkiewicz

red.

powiązane – „1,5 mln zł dla jednej parafii”

Osina

Nowa droga i dofinansowanie

Osina. W Kikorzu dokonano uroczystego otwarcia drogi do terenów inwestycyjnych w obrębie miejscowości Kikorze. Dofinansowanie uzyskała też modernizacja sali przy SP w Osinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja obejmowała budowę drogi o nawierzchni bitumicznej o długości 0,4 km i szerokości pasa drogowego 14 m wraz z odwodnieniem do rowów melioracyjnych i placem manewrowym dla pojazdów o dużych gabarytach. Inwestycja objęła także przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz gazowej na obszarze inwestycji. Droga stanowi połączenie komunikacyjne obszaru inwestycyjnego z drogą powiatową oraz pośrednio z drogą krajową S6 Szczecin-Koszalin-Gdańsk co poprawia atrakcyjność dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych tym obszarem.

Wartość wykonanych prac wynosi 3 095 714,10 zł brutto.

Gmina Osina pozyskała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych na kwotę 2 050 100,00 zł. Ponadto dzięki wsparciu firmy Hilwood w kwocie blisko 472 000,00 zł inwestycja rozszerzona została o budowę chodnika wraz z oświetleniem ulicznym.

Wójt gminy podpisał też umowę z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie modernizacji infrastruktury Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie. W ramach dofinansowanego zadania wymienione zostaną drewniane drabinki gimnastyczne na sali gimnastycznej a szatnia przy sali gimnastycznej zostanie wyposażona w wieszaki szatniowe z ławeczką. Ponadto w ramach zadania na terenie Szkoły Podstawowej w Osinie powstanie boisko do badmintona z mobilną ławką dla widzów. Zadanie zdecydowanie poprawi i zmodernizuje dotychczasową infrastrukturę sportową w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie.

Wartość zadania to ok. 40 000,00 zł. Wartość dofinansowania ze środków budżetu Woj. Zach.-pom. wynosi 20 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowane w okresie czerwiec – wrzesień 2024 r.

red.

powiązane – „14 do jednego”

Kontynuuj czytanie

Osina

14 do jednego

Osina. Komitet wójta zgarnął prawie wszystko.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KWW Przyjazna Gmina Osina – 93,33%

A. Pakulski, M. Pakulski, T. Nowacka, Z. Zengota, K. Wójcik, Ł. Łokaj, A. Łuczak, S. Kołcz, J. Barszczak, J. Buksińska, K. Wasik, A. Wasik, L. Husiatyńska, Z. Doszczeczko,

KWW B. Żak – 6,67%

B. Żak

red.

Kontynuuj czytanie

Osina

Szwedo na kolejną kadencję

Osina. Krzysztof Szwedo będzie po raz kolejny wójtem gminy Osina – był jedynym kandydatem.

Opublikowane

w dniu

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej dostał 68,19% głosów.

red.

powiązane – „20 kandydatów na burmistrza/wójta w gminach naszego powiatu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie