Connect with us

Goleniów

Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz

Goleniów. Wszystko na to wskazuje, że co najmniej do 20-23 września śmieci w Goleniowie nie będą odbierane od mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Takie wnioski można wyciągnąć z wypowiedzi telewizyjnych wiceburmistrza Tomasza Banacha. Wczoraj w TVP Szczecin powiedział on lakonicznie, że prowadzone są rozmowy w sprawie zakończenia kryzysu śmieciowego w gminie. Nie powiedział kogo i z kim, dlatego zapytaliśmy go dzisiaj o to – niestety odmówił podania szczegółów. Skoro jednak jakieś rozmowy są prowadzone, to tak czy inaczej swój finał muszą znaleźć na sesji rady miejskiej. Można więc zakładać, że jak wszystko dobrze pójdzie – a nie musi – nadzwyczajna sesja zostanie zwołana najwcześniej po 20 września.

Jeżeli tak, to każdy dzień „śmieciowego kryzysu” będzie pogłębiał irytacje mieszkańców, a obrazki z zawalonego śmieciami Goleniowa zagoszczą już nie tylko w mediach regionalnych, ale i ogólnopolskich. Niezależnie od racji merytorycznych, wizerunkowo za ten kryzys personalnie odpowiedzialny jest burmistrz Robert Krupowicz. To już widać z przekazów medialnych, bo dominuje w nich narracja o złych radnych i bezsilnym burmistrzu. Tyle, że ten bezsilny burmistrz jest wymieniany z imienia i nazwiska, a radni są anonimową grupą – połowa z nich to wszak członkowie związanego z burmistrzem ugrupowania. Oburzenie i gniew łatwiej jest spersonalizować na jednej, znanej osobie, niż na wielu anonimowych. Sprzyja temu także sama postawa Roberta Krupowicza, który teraz zamiast stawić czoła problemowi w mediach i nie tylko, zasłania się wiceburmistrzem Banachem i inspektor Szczerbą, swoje uczestnictwo ograniczając do nagranych dla gminnej propagandy nieco łzawych i niekonsekwentnych przeprosin.

Ta pasywna postawa jest niezrozumiała, bowiem wszyscy pamiętają jak dobrym obrońcą ważnej sprawy potrafi być burmistrz Krupowicz, gdy w roku 2013 odważnie, profesjonalnie i z klasą bronił w wielu mediach zawierzenia Goleniowa Chrystusowi Królowi Wszechświata. Teraz tego nie robi, ale problem jest – jak by nie patrzeć to burmistrz jest odpowiedzialny za jego rozwiązanie. Jak nie potrafi go rozwiązać, to się po prostu nie nadaje, bo przecież nie można rządzić gminą tłumacząc niemoc decyzyjną konfliktem z radnymi. Ujmując rzecz w skrócie, albo potrafi zorganizować większość zdolna głosować za jego projektami uchwał, albo nie. Jak to drugie, to mają niestety rację organizatorzy referendum planujący go odwołać…

red.

powiązane – „Krupowicz przeprasza…”

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zjazd dyrektorów

Goleniów. Ponad 40 dyrektorów zakładów aktywności zawodowej przyjechało do Goleniowa na ogólnopolski zjazd Związku Pracodawców ZAZ.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Zakład Aktywności Zawodowej Goleniów gościł ich jako jeden z najmłodszych w Polsce, największych i wielowydziałowych, a zarazem najbardziej dynamiczny i nowoczesny. Obcenie w ZAZ-ie w Goleniowie pracuje już 130 niepełnosprawny.

red.

powiązane – „Unikalny system 40 robotów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie