Connect with us

Aktualności

Zwycięska passa podtrzymana!

AZS POLITECHNIKA POZNAŃ – GRYF GOLENIÓW 65:71 (17:24, 20:12, 17:18, 11:17)

Opublikowane

w dniu

Koszykarze goleniowskiego Gryfa nie zatrzymują się! Właśnie odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w II lidze pokonując na wyjeździe AZS Politechnikę Poznań 71:65. W kolejnym spotkaniu goleniowianie dobrze weszli w mecz. Po początkowym prowadzeniu gospodarzy 5:2, Gryf wziął się do roboty obejmując po celnej trójce Kowalskiego prowadzenie 11:7. Od tego  momentu goleniowianie sukcesywnie powiększali przewagę, by po szybkich atakach prowadzić w szóstej minucie już 24:10. W końcówce pierwszej kwarty Politechnika jednak odrobiła część strat i na przerwę goście z Goleniowa schodzili przy siedmiopunktowym prowadzeniu (24:17). Druga kwarta okazała się tą słabszą w wykonaniu podopiecznych duetu trenerskiego A.Molenda-M. Zarzeczny. Goleniowianie przegrali tę odsłonę 12:20 i do przerwy gospodarze prowadzili jednym punktem.

Trzecia kwarta zaczęła się fatalnie dla gości. Poznaniacy początkowo odskoczyli na kilka punktów, jednak w drugiej fazie tej kwarty Gryf odrobił straty i na jej koniec doprowadził do remisu.

Większą część ostatniej odsłony obie ekipy walczyły punkt za punkt. W końcówce jednak doświadczenie goleniowskich zawodników dało efekty. Celna trójka najskuteczniejszego w ekipie Marcina Zarzecznego, a później skutecznie wykonane na 7 sekund przed końcem przez niego rzuty wolne pozwoliły zanotować trzecie z rzędu zwycięstwo Gryfa w lidze.

Oprócz M. Zarzecznego, który zdobył 23 punkty w tym meczu, double-double zanotowali Arkadiusz Soczewski (11 punktów, 13 zbiórek) i Marcin Kowalski (11 punktów, 15 zbiórek). Bliski tego osiągnięcia był M. Żyłczyński, który zebrał 11 piłek jednak zdobył 9 punktów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie