Connect with us

Aktualności

Zwycięska passa podtrzymana!

AZS POLITECHNIKA POZNAŃ – GRYF GOLENIÓW 65:71 (17:24, 20:12, 17:18, 11:17)

Opublikowane

w dniu

Koszykarze goleniowskiego Gryfa nie zatrzymują się! Właśnie odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w II lidze pokonując na wyjeździe AZS Politechnikę Poznań 71:65. W kolejnym spotkaniu goleniowianie dobrze weszli w mecz. Po początkowym prowadzeniu gospodarzy 5:2, Gryf wziął się do roboty obejmując po celnej trójce Kowalskiego prowadzenie 11:7. Od tego  momentu goleniowianie sukcesywnie powiększali przewagę, by po szybkich atakach prowadzić w szóstej minucie już 24:10. W końcówce pierwszej kwarty Politechnika jednak odrobiła część strat i na przerwę goście z Goleniowa schodzili przy siedmiopunktowym prowadzeniu (24:17). Druga kwarta okazała się tą słabszą w wykonaniu podopiecznych duetu trenerskiego A.Molenda-M. Zarzeczny. Goleniowianie przegrali tę odsłonę 12:20 i do przerwy gospodarze prowadzili jednym punktem.

Trzecia kwarta zaczęła się fatalnie dla gości. Poznaniacy początkowo odskoczyli na kilka punktów, jednak w drugiej fazie tej kwarty Gryf odrobił straty i na jej koniec doprowadził do remisu.

Większą część ostatniej odsłony obie ekipy walczyły punkt za punkt. W końcówce jednak doświadczenie goleniowskich zawodników dało efekty. Celna trójka najskuteczniejszego w ekipie Marcina Zarzecznego, a później skutecznie wykonane na 7 sekund przed końcem przez niego rzuty wolne pozwoliły zanotować trzecie z rzędu zwycięstwo Gryfa w lidze.

Oprócz M. Zarzecznego, który zdobył 23 punkty w tym meczu, double-double zanotowali Arkadiusz Soczewski (11 punktów, 13 zbiórek) i Marcin Kowalski (11 punktów, 15 zbiórek). Bliski tego osiągnięcia był M. Żyłczyński, który zebrał 11 piłek jednak zdobył 9 punktów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie