Connect with us

Nowogard

Zwolnienia z podatku – do pół miliona zł.

Nowogard. Zwolnienie z podatku od nieruchomości
od gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przewiduje projekt uchwały przygotowanej na najbliższa sesji rady miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Jest to pomoc skierowana do grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Projekt zakłada, że suma wszystkich udzielonych zwolnień nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Przygotowały go kluby radnych ”Nova” i PiS.

Projekt przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości za miesiące, w których obowiązywał:
1) stan zagrożenia epidemicznego w związku z SARS-CoV-2; 2) stan epidemii w związku z SARS-CoV-2; 3) stan nadzwyczajny w związku z SARS-CoV-2; oraz za miesiąc następujący po ich odwołaniu, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.
Zwolnienie obejmuje przedsiębiorców, którzy spełniają łącznie następujące warunki:
1) w dniu 1 marca 2020 r. prowadzili działalność handlową, usługową lub wytwórczą.
2) w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym przypada ustawowy termin płatności podatku odnotowali pogorszenie płynności finansowej w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Sesja jest zaplanowana na 26 mają br.

red.

powiązane – „Umorzą podatek od nieruchomości?”

Nowogard

Nowe sołectwo

Nowogard. W gminie będzie nowe sołectwo – Warnkowo

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na zorganizowanym 19 września spotkaniu mieszkańców sołectwa Karsk odbyła się dyskusja dotycząca jego przyszłości. Mieszkańcy wchodzącego w jego skład Warnkowa chcą bowiem utworzyć własne sołectwo i z podpisanym przez blisko sto osób wnioskiem wystąpili do burmistrza gminy. Podczas zebrania wolę swoją potwierdzili, sołtys Karska Jerzy Kubicki przeciwny temu nie był, a choć procedura wydzielenia nowego sołectwa trochę potrwa, to decyzja de facto już zapadła.

Podczas spotkania podzielono też wstępnie budżet sołectwa w ten sposób, by warnkowianie mogli realizować swoje najpilniejsze potrzeby – poprawa stanu dróg gruntowych, postawienie wiaty przystankowej oraz zakup ulicznych koszy na śmieci.

red.

powiązane – „Nowy mural”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowy mural

Nowogard. Około 60 metrów kwadratowych powierzchni ma zainspirowany okoliczną przyrodą mural, który pojawił się w ostatnich dniach na ścianie jednego z budynków przy ulicy Józefa Piłsudskiego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to kompozycja złożona z kilku mandali, czyli wywodzących się z buddyzmu połączeń koła i kwadratu. Mandale udekorowane są między innymi polnymi kwiatami i biedronkami, których pełno jest między innymi nad Jeziorem Nowogardzkim.
Autorem muralu jest Maciej Bukowski – pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator.

red.

powiązane – „eSesja.tv”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

eSesja.tv

Nowogard. Wczorajsza sesja rady miejskiej w Nowogardzie transmitowana była przy pomocy największego w Polsce system transmisji obrad dla samorządów – eSesja.tv.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to w 100% zgodny z wymogami RODO serwis umożliwiający streaming video z posiedzeń sesji oraz komisji dla samorządów każdego szczebla. Zanim sesja się rozpoczęła, radni przeszli szkolenie z korzystania z nowego sprzętu oraz zintegrowanych z nowym systemem tabletów. Choć w czasie sesji przeprowadzany był test nowego systemu, to przebiegała ona w sposób tradycyjny, ale i zaskakujący. Ci, którzy oglądali środową sesję zauważyli kilka nowości: pojawia się imię i nazwisko radnego, który w danym momencie zabiera głos, nowy wygląd tablicy wyników głosowań, pojawiła się też nazwa omawianych punktów – łatwiej jest się zorientować, o czym radni w danym momencie mówią.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie