Connect with us

Nowogard

Zwolnienia z podatku – do pół miliona zł.

Nowogard. Zwolnienie z podatku od nieruchomości
od gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, przewiduje projekt uchwały przygotowanej na najbliższa sesji rady miejskiej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jest to pomoc skierowana do grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Projekt zakłada, że suma wszystkich udzielonych zwolnień nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Przygotowały go kluby radnych ”Nova” i PiS.

Projekt przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości za miesiące, w których obowiązywał:
1) stan zagrożenia epidemicznego w związku z SARS-CoV-2; 2) stan epidemii w związku z SARS-CoV-2; 3) stan nadzwyczajny w związku z SARS-CoV-2; oraz za miesiąc następujący po ich odwołaniu, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.
Zwolnienie obejmuje przedsiębiorców, którzy spełniają łącznie następujące warunki:
1) w dniu 1 marca 2020 r. prowadzili działalność handlową, usługową lub wytwórczą.
2) w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym przypada ustawowy termin płatności podatku odnotowali pogorszenie płynności finansowej w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Sesja jest zaplanowana na 26 mają br.

red.

powiązane – „Umorzą podatek od nieruchomości?”

Nowogard

Rzecznik tymczasowy

Nowogard. Ewa Brzykcy jest tymczasowo rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Nowogardzie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam sama powiedziała, jeszcze nie może o sobie powiedzieć, że jest pełnoprawnym rzecznikiem, ponieważ trwa procedura konkursowa, która zakończy się pod koniec lipca. Jednak już w tej roli prezentowała niedawno gminny program in vitro (na zdjęciu druga z prawej).

Spośród samorządów naszego powiatu rzecznika prasowego (Cezary Martyniuk) ma burmistrz Krupowicz w Goleniowie i teraz burmistrz Czapla – jako rzeczniczkę burmistrza przedstawiał panią Brzykcy materiał filmowy o w/w programie.

red.

powiązane – „Krupowicz jak Czapla”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina sfinansuje in vitro

Nowogard. Sesja rady miejskiej z 29 czerwca przyniosła akceptację gminnego programu leczenia niepłodności na lata 2020 – 2022.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Za programem burmistrz i Lewicy głosowało 14 radnych, zaś 5 głosowało przeciwko, w tym wszyscy radni z PiS oraz 2 radnych z Nowej. Radni Nowej, którzy są w radzie w koalicji z PiS, pozostawili sobie swobodę głosu i de facto głosami kilku radnych Nowej uchwała przeszła.
Gminny program wpisuje się w Zachodniopomorski Program Leczenia Niepłodności, z którego będzie dofinansowane zapłodnienie pozaustrojowe in vitro na terenie naszej gminy. Zakłada między innymi wsparcie finansowe w wysokości nie większej niż 10000 zł kosztów zapłodnienia pozaustrojowego zdiagnozowanej niepłodności ponoszonych przez mieszkańców gminy Nowogard.

red.

powiązane – „Gmina wyleczy z niepłodności?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Szpital – strata pokryta

Nowogard. Gmina pokryła stratę szpitala miejskiego w Nowogardzie za rok 2019.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To jej obowiązek jako właściciela, dlatego uchwałą rady miejskiej postanowiono pokryć stratę szpitala w wysokości ok. 1,142 mln zł. Jak nam powiedział jego dyrektor Kazimierz Lembas, po otrzymaniu tej kwoty zadłużenie szpitala zmniejszy się do ok. 0,5 mln zł.

red.

powiązane – „Długi szpitala – 6, 10 czy 14 mln zł?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie