Connect with us

Powiat

ZUS znów w Goleniowie

Po raz pierwszy od kilku lat skorzystać można było w czwartek z punktu konsultacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

W punkcie urządzonym na pierwszym piętrze biurowca Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Marii Konopnickiej od razu ustawiła się kolejka, jak nas poinformowała pełniąca w nim dyżur Małgorzata Latka – o poradę spytało tego dnia około 50 osób.

Punkt będzie otwarty we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00, a przyjmowane będą w nim między innymi wnioski o świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ponadto obsługa interesantów obejmować będzie udzielanie im wyjaśnień i informacji, przyjmowanie wniosków, dokumentów i korespondencji kierowanej do ZUS oraz przekazywanie jej do oddziału w Szczecinie, zapewnienie dostępu do materiałów informacyjnych, udzielanie pomocy w poprawnym wypełnieniu formularzy i zakładanie kont na PUE.

Punkt w formie dyżuru eksperckiego będzie działał do 31 października. Jeśli spełni oczekiwania goleniowian, być może uruchomiony zostanie na dłużej punkt informacyjny ZUS. Wiązać się to jednak będzie z uzyskaniem zgody centrali.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Powiat

Milion na wsparcie rodziny

Powiat. Powiat goleniowski otrzymał prawie milion zł dofinansowania z funduszy europejskich na realizację projektu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, Łączna wartość projektu wynosi 1 029 099,40 zł, w tym dofinansowanie stanowi 926 189,46 zł, natomiast wkład własny – 102 909,94 zł.

Celem głównym projektu jest rozwój oraz wzrost dostępności usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej wśród 166 osób, w tym 128 kobiet, mieszkańców/nek powiatu goleniowskiego, w terminie od 1.05.2022 r. do 31.10.2023 r.

Szczegółowe zadania projektu ukierunkowane są na:

-działania profilaktyczne, mające na celu ograniczenie umieszczania dzieci w pieczy zastępczej,

  • kompleksowe wsparcie w procesie usamodzielniania się wychowanków rodzin zastępczych lub placówek opiekuńczo – wychowawczych, wychowanków rodzinnych domów dziecka, w tym uruchomienie mieszkania treningowego,
  • kształcenie kandydatów na rodziny zastępcze, na prowadzących rodzinne domy dziecka (wraz z działaniami mającymi na celu pozyskanie nowych kandydatów) oraz doskonalenie osób sprawujących pieczę zastępczą,
  • wsparcie rodzin w zakresie pełnienia ról opiekuńczo – wychowawczych, w celu poprawy umiejętności rodzicielskich, zapobiegania umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej oraz w celu umożliwienia dzieciom będących w pieczy zastępczej powrotu do rodzin biologicznych,
  • rozwój poradnictwa rodzinnego i specjalistycznego poradnictwa rodzinnego (w tym m.in. superwizja i doradztwo dla pracowników instytucji wspierających rodziny), obejmującego poradnictwo pedagogiczne, psychologiczne i prawne, w szczególności z obszaru prawa rodzinnego i opiekuńczego.

red.

powiązane – „Majowe…”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Powiat. Dzisiaj nasza flaga narodowa ma swoje święto.

Opublikowane

w dniu

Oprócz oficjalnych flag wywieszanych przez instytucje państwowe i samorządowe, także każdy z nas może i powinien to dzisiaj zrobić. Jaka widać ze zdjęć obok (na obu krańcach ul. Kasprowicza w Goleniowie), są i tacy, którzy eksponują naszą narodową flagę w dużej skali…

red.

powiązane – „Konfederacja o fladze”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Majowe…

Goleniów. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa majowe.

Opublikowane

w dniu

To tradycyjna forma modlitwy maryjnej ze śpiewaną litanią „loretańską” do Najświętszej Maryi Panny – w kościołach, ale też jeszcze niekiedy na wioskach pod przydrożnym krzyżem lub przed kapliczką.

red.

powiązane – „OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ŚW. KATARZYNIE”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie