Connect with us

Powiat

ZUS znów w Goleniowie

Po raz pierwszy od kilku lat skorzystać można było w czwartek z punktu konsultacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Goleniowie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W punkcie urządzonym na pierwszym piętrze biurowca Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Marii Konopnickiej od razu ustawiła się kolejka, jak nas poinformowała pełniąca w nim dyżur Małgorzata Latka – o poradę spytało tego dnia około 50 osób.

Punkt będzie otwarty we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00, a przyjmowane będą w nim między innymi wnioski o świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ponadto obsługa interesantów obejmować będzie udzielanie im wyjaśnień i informacji, przyjmowanie wniosków, dokumentów i korespondencji kierowanej do ZUS oraz przekazywanie jej do oddziału w Szczecinie, zapewnienie dostępu do materiałów informacyjnych, udzielanie pomocy w poprawnym wypełnieniu formularzy i zakładanie kont na PUE.

Punkt w formie dyżuru eksperckiego będzie działał do 31 października. Jeśli spełni oczekiwania goleniowian, być może uruchomiony zostanie na dłużej punkt informacyjny ZUS. Wiązać się to jednak będzie z uzyskaniem zgody centrali.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Powiat

Nowa droga przy S3

Na trasie przebudowy S3 pomiędzy Kliniskami a Goleniowem, trwają intensywne prace przy wytyczaniu nowej drogi.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

To droga wspomagająca wzdłuż S3 od strony jezdni prowadzącej na Goleniów, która będzie służyła leśnikom i grzybiarzom jako dojazd do lasu. Wjazd do niej możliwy będzie tylko z węzła Kliniska, lub od strony drogi z Klinisk na Stawno. Innych zjazdów na tę drogę z S3 nie będzie.

Przeczytaj też:
Jest kładka nad S3
Czeka na wyburzenie

Kontynuuj czytanie

Powiat

Pucice wyburzone

Dobiega końca wyburzanie budynków w Puciach k.Klinisk na trasie budowy S3.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak pisaliśmy budynek mieszkalny i sąsiadujące z nim gospodarcze, zostały już opuszczone przez mieszkańców. W tym tygodniu rozpoczęła się ich rozbiórka, która właśnie się kończy. Po jej zakończeniu w tym miejscu będzie przebiegała nowa jezdnia S3 w kierunku Goleniowa.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Ferie w lesie?

Propozycje aktywnego spędzenia czasu dla uczniów Województwa Zachodniopomorskiego przygotowały Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

– W nadleśnictwach nasi pracownicy poprowadzą zajęcia z edukacji leśnej, pokażą drewno jako surowiec do zagospodarowania w różnych obszarach, pokażemy jak dbamy o środowisko czy jak odczytywać znaki i tropy w lesie. Każda pogoda jest dobra na spacer w lesie, tylko trzeba odpowiednio się ubrać – przekonuje dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek. 

Daty wydarzeń w poszczególnych nadleśnictwach naszego powitu:

14.02/17.02 – Nadleśnictwo Rokita „Zajęcie terenowe na szkółce leśnej”

17.02 – Nadleśnictwo Goleniów – „Las bliżej nas” – wycieczka

18.02 – Nadleśnictwo Kliniska warsztaty „Drewno surowiec doskonały”

19.02 – Nadleśnictwo Rokita „Rozpoznawanie tropów”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie zaprasza do aktywnego spędzenia czasu w lesie. Na turystów czekają specjalne miejsca odpoczynku przy drogach czy plenerowe miejsca zabaw: ośrodek edukacji w Kliniskach czy w Glinnej. W Kliniskach dodatkowo można obejrzeć hodowlę konika polskiego. 

Przeczytaj też:
Plądrują leśne parkingi
Zmarł nadleśniczy
Myśliwi w ekosystemie

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie