Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Zrzuty

Goleniów. Od stycznia jak co roku rozpoczyna się sezon zbierania tzw. „zrzutów”. Zrzutem nazywamy porzucone przez samca jeleniowatych poroże.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo Goleniów, pora poszukiwań uzależniona jest głównie od panującej temperatury, która w tym roku okazała się niska w czasie trwania zimy. Dawniej uważano, że najlepszy czas rozpoczynający próby znalezienia „zrzutów” rozpoczyna się od miesiąca marca jednak w ostatnich latach poszukiwanie „zrzutów” można rozpocząć już pod koniec stycznia.

Znalezione „zrzuty” oprócz satysfakcji dla samego znalazcy mogą być również źródłem dochodu ponieważ wiele rzeczy związanych z łowiectwem takich jak: meble, ozdoby itp. wykonane są z poroża, które skupowane jest przez firmy trudniące się w/w wyrobami.

Należy jednak pamiętać iż, na podstawie Art. 165 KW., kto w lesie , w sposób złośliwy, płoszy albo ściga, chwyta, rani lub zabija dziko żyjące zwierzę, poza czynnościami związanymi z polowaniem lub ochroną lasów, jeżeli czyn z mocy innego przepisu nie jest zagrożony kara surowsza, podlega karze grzywny albo karze nagany.

red.

powiązane – „Poroża – akcja „Wieniec””

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie