Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Źródło gotówki

Przy ośmiu głosach „za”, sześciu „przeciw” i dwóch wstrzymujących się goleniowscy radni przychylili się przed chwilą do wniosku stowarzyszenia Teatr Brama o wsparcie realizacji projektu „Źródło rzeki” kwotą 125 tys. zł.

Opublikowane

w dniu

Gmina zapewnić ma stowarzyszeniu tak zwany wkład własny do projektu, którego łączna wartość przekracza 600 tys. zł (z czego lwia część pokryta ma zostać z funduszy rządu Norwegii). Nie obyło się jednak bez nie zawsze łatwej dla obecnego na sali prezesa stowarzyszenia, Tomasza Kwietniaka, dyskusji. Pomysł próbowali kontrować radni Skałecki, Latuszek ("- Nie wierzę w to, co tam zostało przedstawione. Patrzę, jakie tam momentami są bzdury napisane i nie widzę, by mogło się to znaleźć w przyszłorocznym budżecie", mówił), Zajko ("-Co tu jest grane? 16 sierpnia ktoś składa wniosek, a 28 mamy nad tym głosować. Można stowarzyszeniu pożyczyć te pieniądze i niech działa") oraz przewodniczący Majdak, zdecydowanie za przyjęciem projektu uchwały w tej sprawie opowiedział się jedynie radny Bździuch. Ten argumentował, że organizacje pozarządowe należy wspierać.

Milcząca większość (kilku radnych było w czasie głosowania nieobecnych) projekt uchwały przyjęła.

Wniosek w sprawie projektu jest tu: docs.google.com/file/d/0B6PQ_fve9t3NMmtCMElHZ0tjWUU/edit

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie