Connect with us

Aktualności

Został duży niedosyt

Z Lesławem Pawłowskim, wybranym drugi raz z rzędu na przewodniczącego Rady Osiedla Helenów, rozmawiamy o tym, co w najbliższych czterech latach powinno się zmienić na położonej na uboczu dzielnicy Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

"W poprzedniej kadencji frekwencja na zebraniach nie przekroczyła 50%, z 21 członków rady pojawiało się na nich najczęściej 8 do 10 osób, mniej więcej tyle samo było chętnych do rzeczywistej pracy. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej", mówi L. Pawłowski. "Zmienił się zarząd rady. Moim zastępcą jest pani Dorota Momot, sekretarzem Joanna Kondrat, a skład uzupełniają Jolanta Modzelewska i Zbigniew Ossoliński. Sama rada też się mocno personalnie zmieniła. Co jednak ważniejsze, od razu powołane zostały trzy komisje. Pierwsza z nich zajmowała się będzie sprawami związanymi z działalnością klubu "Stara Hydrofornia" oraz organizacją imprez, druga sprawami związanymi z rozwojem osiedla, a trzecia – sprawami bieżącymi. Ma to wszystko na celu uaktywnienie pracy rady. Nie powinno być tak, że zdecydowana większość spraw, jak do tej pory, jest tylko na głowie przewodniczącego. Myślę, że rozdzielenie obowiązków będzie korzystne dla całego osiedla".

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie