Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Kultura

„Żołnierze Wyklęci” – wystawa

Kultura. Można oglądać wystawę w goleniowskim „Żółtym Domku” przy ul. Pocztowej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jest poświęcona „Żołnierzom Wyklętym” i można ją zwiedzać do końca marca w godzinach 10-16 od poniedziałku do piątku.

red.

powiązane – „Skandal”

Kultura

„Krzyk” i „Teatr Brama” dofinansowane

Kultura. „Krzykowisko” i 25-lecie „Teatru Brama”to przykłady tegorocznych działań, które uzyskały wsparcie w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Łącznie na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył pół miliona złotych. Maszewskie Stowarzyszenie Teatr „Krzyk” otrzymało 10 tys zł na „Krzykowisko” – 9. Spotkania Młodego Teatru, a Stowarzyszenie Edukacyjno-społeczno-kulturalne „Teatr Brama” 15 tys. zł na „BRAMAT – 25 lat Teatru Brama” i 30 lat zespołu S.A.G.

red.

powiązane – „Dlaczego sukcesja, a nie konkurs?”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Krzyk” nagrodzony

Kultura. Teatr „Krzyk” z Maszewa zdobył I nagrodę na festiwalu „Teatralna Majówka” zakończonym w niedzielę 23 maja w Wielkopolsce.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, jej budowa była niezbędna, bo nisze pierwszej takiej ściany zostały już w komplecie zapełnione przez urny z prochami zmarłych mieszkańców gminy.

Nowa, wybudowana kosztem ponad 300 tysięcy złotych ściana ma ponad 44 metry szerokości, wyposażona jest w 120 nisz urnowych, po 60 po każdej ze stron, a w każdej z nich bez problemu zmieścić powinno się 6 urn. Nisze jednorazowo dzierżawić można na okres 40 lat, a z biegiem czasu wybudować będzie można obok dwa bliźniacze obiekty, łącznie do dyspozycji będzie więc 360 nisz. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że na nowogardzkiej nekropolii coraz bardziej brakuje miejsca na tradycyjne pochówki, a i nowa ściana została już po części „wypełniona”.

red.

powiązane – „Maszewska tancerka nagrodzona”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Maszewska tancerka nagrodzona

Kultura. Zwyciężczynią III edycji Edu Virtuoso została maszewianka Amelia Jurewicz.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Edu Virtuoso to taneczny talent show z cyklu koncertów rodzinnych, które skupione są wokół różnorodnych talentów dzieci i młodzieży. W castingu do trzeciej edycji cyklu Edu Virtuoso wyłoniono sześć młodych i utalentowanych tancerek: Roksanę Godlewską, Milenę Jastak, Amelię Jurewicz, Paulinę Kosińską-Lampkę, Maję Sokal i Maję Wojtasik. Tancerki zaprezentowały swoje umiejętności przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, a do występu przygotował je szczeciński choreograf Michał Bogusławski.

Podczas koncertu publiczność miała okazję wybrać swoich faworytów za pomocą głosowania. Nie zabrakło rywalizacji, emocji i niesamowitej energii uczestników koncertu! W wyniku głosowania publiczności zwyciężczynią III edycji Edu Virtuoso została maszewianka Amelia Jurewicz,która zwycięstwo wytańczyła sobie przy utworze Jeana Sibeliusa – Suita na skrzypce i orkiestrę smyczkową.

red.

powiązane – „Dlaczego sukcesja, a nie konkurs?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie