Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Znowu skazany

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał dziś (piątek 14 października) wyrok w sprawie wyłudzenia przez Dariusza M. zespołu szkół przy ul. Szkolnej 13 w Goleniowie. Sąd uznał, że doszło do oszustwa i skazał M. na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę i nawiązkę.

Opublikowane

w dniu

 To kolejny sukces goleniowskiej prokuratury i poszkodowanych – Grzegorza i Sylwii Gwaderów, którzy od kilku lat walczyli o uznanie, że Dariusz M., znany przestępca gospodarczy, działając wspólnie i w porozumieniu z paroma innymi osobami, podstępnie wyłudził majątek znacznej wartości. Za pierwszym razem sąd uznał, że owszem, było działanie wspólne i w porozumieniu, dla osiągnięcia z góry założonego celu, ale – zdaniem sądu – Gwaderowie wiedzieli o tym, co jest przygotowywane i się na to godzili. Czworo oskarżonych sąd wówczas uniewinnił. Prokuratura i poszkodowani nie zgodzili się z wyrokiem i złożyli odwołanie. Sąd apelacyjny podtrzymał uniewinnienie trojga oskarżonych, ale Dariusza M. ponownie skierował na ławę oskarżonych. Efektem jest wyrok skazujący, póki co – nieprawomocny. W listopadzie w Poznaniu ma ruszyć kolejny proces karny, w którym Dariusz M. będzie oskarżony o wyrządzenie liczonych w dziesiątkach milionów złotych szkód w zarządzanej przez siebie firmie Star Pipe. Firma jest zrujnowana, pieniądze zniknęły. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie