Connect with us

Aktualności

Żniwa dla restauracji

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny. Przyjęło się już na dobre w naszej tradycji, że po uroczystościach kościelnych rodzina w większym lub mniejszym gronie spotyka się przy stole. Coraz rzadziej w rodzinnym domu dziecka.

Opublikowane

w dniu

Wielu rodziców pierwszokomunijnych dzieci uroczysty obiad organizuje w lokalu. Przy takiej liczbie dzieci, jakie w niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, nie jest to takie proste. Skontaktowaliśmy się w środę z kilkoma restauracjami, pytając, czy są w stanie przyjąć w niedzielę kilka osób. Wszędzie usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe, bo w każdym z nich już przyjęto tyle grup, na ile pojemność lokalu pozwalała. Jak się dowiedzieliśmy, przyjęcia pierwszokomunijne odbywają się również w szkołach (nawet w klasach), w domu kultury, w sali konferencyjnej na basenie i wszędzie, gdzie udało się znaleźć miejsce, także poza Goleniowem.

Dla prowadzących lokale gastronomiczne czas pierwszych Komunii Świętych to prawdziwe „żniwa”. Nam wypada tylko życzyć, aby ich goście byli usatysfakcjonowani tym, co na świątecznym stole się pojawi.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie