Connect with us

Aktualności

Zniszczenia na ścieżce

Ledwie dwa dni istnieje, a już widać zniszczenia na ścieżce rowerowej do GPP. Powodują je ciężkie samochody, wyjeżdżające z lasu z ładunkiem drewna.

Opublikowane

w dniu

Nie można mieć pretensji do leśników, bo o tym, że będą wywozić drewno było wiadomo od początku. Nie jest żadną tajemnicą, że samochód z drewnem może ważyć nawet 30 ton, czyli ma masę czołgu. I do takich warunków powinny być przystosowane skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami wychodzącymi z lasu.
Tymczasem już widać, że owe miejsca zaprojektowano nie tak, jak należało. Wyjazdy są za wąskie i ciężarówki z konieczności przejeżdżają przez te fragmenty ścieżki, które nie są wzmocnione. Nie zadbano też o podniesienie poziomu wyjazdów z lasu, by ciężarówki nie ryły kołami w miękkim podłożu. Zbyt blisko wyjazdów postawiono też latarnie, które teraz ograniczają pole manewru samochodów.
Sprawa została już zgłoszona do UGiM, jest jeszcze czas na usunięcie oczywistych błędów. Gdyby nie zostały usunięte, już wkrótce zobaczymy na ścieżce nie tylko wyrwane krawężniki, ale i zarwany asfalt. Wiceburmistrz Henryk Zajko obiecał, że sprawa zostanie niezwłocznie zgłoszona projektantowi ścieżki i firmie ją budującej. Ścieżka nie została jeszcze odebrana przez gminę.
Ważne jest też uwzględnienie tych doświadczeń w projekcie następnego odcinka (GPP-Lubczyna), też generalnie prowadzącego przez las.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie