Connect with us

Nowogard

Zniknęło 39 ton azbestu

Nowogard. 38,85 ton usunięto w tym roku z terenu naszej Gminy.

Opublikowane

w dniu

Gmina Nowogard w roku 2020 otrzymała dofinansowanie zadania pn. „ Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowogard” , która pochodzi w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kwota dotacji w tym roku wyniosła 18 267,60 zł. Z dofinansowania skorzystało 27 mieszkańców naszej gminy.

Prace polegały na odpowiednim demontażu, zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujący się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Nowogard.

red.

powiązane – „List wywołał burzę”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie