Connect with us

Goleniów

Zmiany w rozkładzie

Goleniów. Od 1 września br. wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy opłacanej z budżetu gminy komunikacji miejskiej, wynikające z potrzeby dostosowania rozkładu do potrzeb mieszkańców.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowa linia nr 1 zostaje rozdzielona na część miejską, dla której pozostawia się nr 1 oraz część podmiejską oznaczona numerem 3. Nadal będą one obsługiwane jednym autobusem więc zmiana ta nie wymusi przesiadek.

We wszystkich kursach linii nr 3 ujednolicono kierunek przejazdu do Podańska i Helenowa.

Z dotychczasowego kursu nr 1 w linii nr 3 zlikwidowano początek trasy ,która zaczynała się o 7:40 na dworcu PKS. Będzie on obsługiwany kursem nr 2 w linii nr 3. W związku z tym autobus nie będzie już przejeżdżał przez przystanek Szkolna Garaże, tylko przez przystanek Puszkina. Pasażerowie chcący kontynuować podróż np. na ul. Przestrzenną lub do GPP w Łozienicy będą mogli przesiąść się na autobus linii nr 3 kurs nr 7, który odjeżdża z dworca PKS o 7:31

Zlikwidowany został kurs nr 3 w linii nr 1 (odjeżdżał z dworca PKS o 18:15 w kierunku Podańska) oraz zlikwidowany został kurs w kierunku GPP Łozienica o 22:32.

Kurs do Komarowa przeniesiono do linii nr 8 relacji dworzec PKS – Lubczyna.

Usunięto przejazd w kier. ul. Maszewskiej (do PEC) z dworca o 15:04 (dawniej linia 3 kurs nr 2)

Dokonano drobnych korekt godzin odjazdów kursów do GPP Łozienica oraz linii nr 10 (do Niewiadowa), kursów Bus NA Telefon do Glewic i linii nr 9 do Załomia.

Zlikwidowano jeden autobus poranny do GPP Łozienica.

red.

powiązane – „GTBS i PGK przejmą nowy dworzec”

Goleniów

Modernizacja kanalizacji

Goleniów. Rozpoczęły się prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu wylewania się ścieków w okolicy ulicy Szczecińskiej podczas ulewnych deszczów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, planowana jest budowa nowej tłoczni w okolicach mostu na ul. Szczecińskiej, która umożliwi przepompowywanie ścieków bezpośrednio do oczyszczalni. Dzięki temu przestaną być zalewane ulice: Szczecińska i Nadrzeczna.

red.

powiązane – 'Krzyż bez Chrystusa’

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie