Jak podaje PKP Intercity, w tym czasie 4 pary pociągów kursujących z i do Świnoujścia przez Goleniów, będzie jeździć trasą z pominięciem stacji Szczecin Główny, zatrzymując się na stacji Szczecin Dąbie:
IC Chełmoński relacji Świnoujście – Kraków – Świnoujście;
TLK Wyczółkowski relacji Świnoujście – Lublin – Świnoujście;
IC Mewa relacji Świnoujście – Warszawa Wschodnia – Świnoujście;
TLK Uznam relacji Świnoujście – Warszawa Wschodnia – Świnoujście.
6 innych par pociągów na stacji Szczecin Dąbie będzie zmieniać kierunek jazdy:
EIC Chrobry relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny;
IC Mehoffer relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;
IC Matejko relacji Szczecin Główny – Przemyśl – Szczecin Główny;
IC Swarożyc relacji Szczecin Główny – Wrocław – Szczecin Główny;
IC Podlasiak relacji Świnoujście – Suwałki – Świnoujście;
IC Przemyślanin relacji Świnoujście – Przemyśl – Świnoujście.
Dodatkowo IC Gałczyński łączący Szczecin z Warszawą będzie mieć skróconą relację do stacji Szczecin Dąbie.
Inne zmiany w kursowaniu pociągów
Trwają prace na linii Poznań – Szczecin, co ma wpływ na ograniczenie jej przepustowości. Pociąg IC Mewa w relacji Świnoujście – Warszawa będzie kursować trasą alternatywną przez Zbąszynek i Rzepin. Skład EIC Chrobry będzie mieć skróconą relację do trasy Poznań – Szczecin, a na odcinku Warszawa – Poznań będzie kursować połączony z pociągiem EIC Varsovia.
Ze względu na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury na linii pomiędzy Warszawą Zachodnią a Kutnem pociąg TLK Staszic relacji Szczecin – Lublin – Szczecin na odcinku Warszawa – Łowicz Główny pojedzie trasą okrężną przez Żyrardów.
Przesuwa się termin rozpoczęcia prac na linii nr 38 na odcinku Ełk – Giżycko, przez co do 12 czerwca kilka pociągów będzie nadal kursować analogicznie jak w rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, w tym łączący Szczecin i Białystok IC Rybak, który pomiędzy Ełkiem
a Olsztynem pojedzie przez Giżycko, Kętrzyn, Korsze i Barczewo.
Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.
Obecnie w pociągach przewoźnika może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 proc. miejsc do siedzenia. Spółka na bieżąco monitoruje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmowane są decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc. W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.
Obowiązujący w PKP Intercity reżim sanitarny dąży do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i pracownikom. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Od marca do końca grudnia 2020 r. przewoźnik wykonał już 335 tysięcy dezynfekcji i ponad 6 tysięcy dezynfekcji metodą zamgławiania. Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Kierownicy pociągów
i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.
Z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi planowania przejazdów i samego podróżowania
red.
powiązane – „Budowa ruszy w lutym”