Connect with us

Aktualności

Zmiany w bibliotece

Kolejną roszadę personalną planuje burmistrz Robert Krupowicz. Tym razem dotyczyć będzie ona stanowiska dyrektorskiego w goleniowskiej Bibliotece Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasową szefową tej instytucji, Jolantę Bronowską, która przechchodzi na emeryturę, zastąpi pracująca od lat w bibliotece Anita Jurewicz. Decyzja już zapadła, procedury konkursowej w przypadku osoby już w tej strukturze zatrudnionej przeprowadzać nie trzeba.

Z koncepcji programowej, którą A. Jurewicz przedstawiła burmistrzowi wynika, że po objęciu przez nią "sterów" w bibliotece sporo się zmieni. Zmiany mają dotyczyć między innymi wydłużenia godzin pracy książnicy (od września od 8.00 do 19.00 w dni tygodnia i od 8.00 do 15.00), wprowadzenia systemu wypożyczania książek w formacie cyfrowym, utworzenia multimedialnego działu dla młodzieży, rozszerzenia oferty dla dzieci (planowane są m.in. "Noce w bibliotece" oraz wdrożenia systemu informatycznego, pozwalającego na kontakt z czytelnikami za pomocą smsów czy e-maili.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie