Connect with us

Aktualności

Zmiana w szczecińskim IPN

Goleniowianin Zbigniew Stanuch nie będzie dyrektorem szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Opublikowane

w dniu

Z. Stanuch pełnił obowiązki dyrektora regionalnego oddziału IPN od czerwca, gdy decyzją prezesa Instytutu Łukasza Kamińskiego zdymisjonowany został bez podania przyczyn mieszkaniec podgoleniowskiego Podańska, dr Marcin Stefaniak. Ostatecznie zdecydowano, że funkcję dyrektora obejmie prof. Krzysztof Kowalczyk, pracujący obecnie w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

"Doszło do fatalnej zmiany. Szczeciński oddział IPN stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej dynamicznych i pracowitych jednostek terenowych Instytutu. Świadczą o tym liczne publikacje. Studia poświęcone Grudniowi `70, oporowi lat 70. czy wywiadowi i kontrwywiadowi należą do największych osiągnięć IPN, co było w dużej mierze zasługą dyrektora Stefaniaka i jego współpracowników", skomentował na Facebooku nominację dla K. Kowalczyka Sławomir Cenckiewicz, jeden z najbardziej znanych polskich historyków czasów najnowszych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie