Connect with us

Aktualności

Zmiana w IKEA Industry

1 września stanowisko dyrektora fabryki mebli IKEA Industry w Goleniowie objęła Monika Dutka. Po raz pierwszy w historii tego zakładu pokieruje nim kobieta.

Opublikowane

w dniu

Monika Dutka zastąpiła poprzedniego dyrektora, Andrzeja Czarnotę, który będzie teraz odpowiedzialny za fabrykę IKEA Industry Resko oraz tartak w Chociwlu. Zmiany są związane z większą niż dotychczas integracją fabryk w Goleniowie, Resku, Stepnicy i Chociwlu. Celem jest standaryzacja, usprawnienie procesów i zwiększenie produktywności.

Wcześniej Monika Dutka zajmowała stanowisko Business Controller w IKEA Industry Goleniów. Z firmą jest związana od 21 lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku ekonomii.

– Zamierzam skupić się na doskonaleniu jakości wyrobów, które trafiają z naszej fabryki do sklepów IKEA. Jak zawsze chcemy również kontynuować działania nakierowane na tworzenie bezpiecznego środowiska pracy dla naszych pracowników – zapowiada Monika Dutka.

IKEA Industry Goleniów produkuje meble z drewna litego sosnowego dla sklepów IKEA na całym świecie. W fabryce mebli w Goleniowie pracuje 1250 osób. Cztery zakłady IKEA Industry w okolicy Szczecina (Goleniów – fabryka mebli, Resko – fabryka płyty klejonej, Stepnica – fabryka mebli IVAR i tartak, oraz Chociwel – tartak) uzyskują łącznie roczne obroty na poziomie ok. 150 milionów euro i zatrudniają w sumie blisko 2 600 osób.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie