Connect with us

Aktualności

Zmarła Marianna Król

Wieczorem 5 marca 2013 roku zmarła Marianna Król, przez wiele lat znacząca postać życia społecznego i gospodarczego Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Pani Marianna, jak podaje strona www.goleniow.pl, od 1962 roku do czasu przejścia na emeryturę w 1987 roku kierowała biurem Cechu Rzemiosł Różnych i w dużej mierze to Jej zasługą jest rozwój goleniowskiego rzemiosła, nawet w czasach gdy nie było ku temu warunków. Dla rzemieślników przez wszystkie te lata była niekwestionowanym autorytetem, a jednocześnie inicjatorem działań tego środowiska na rzecz miasta i lokalnej społeczności. Była nie tylko animatorką życia gospodarczego, ale także społecznego i kulturalnego. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu powstał Dom Rzemiosła, była jedną z inicjatorek budowy biblioteki miejskiej i renowacji zabytków Goleniowa, przede wszystkim murów obronnych i Bramy Wolińskiej. Założyła i przez wiele lat przewodniczyła kołu Ligi Kobiet Polskich, aktywnie działała w Stronnictwie Demokratycznym, była też matką chrzestną m/s Goleniów wodowanego w 1980 r. w szkockiej stoczni.

Za swoje zasługi odznaczona została Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i wieloma innymi odznaczeniami państwowymi, regionalnymi i resortowymi. W 2001 roku otrzymała honorowego Barnima, nagrodę specjalną Burmistrza Gminy Goleniów, a w 2001 roku nadano Jej tytuł "Zasłużony Mieszkaniec Gminy Goleniów".

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Goleniowie w sobotę 9 marca 2013 roku o godz. 13.00.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie