Connect with us

Goleniów

Zmarła „Goleniowianka Roku 2002”

Goleniów. Wczoraj zmarła Ewa Kamińska, założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wyznawała zasadę: „Nie marudzić, nie użalać się nad sobą, walczyć i brać życie takim, jakim ono jest”, więc mimo że rak zaatakował ją trzykrotnie, nie poddawała się, prosiła Boga o siłę i walczyła. Nie tylko o siebie, ale i o innych, zwłaszcza o kobiety. Kiedy ponad 20 lat temu zachorowała po raz pierwszy, spotkała w szpitalu kobiety, które walkę z rakiem wygrały i żyły aktywnie. Ich doświadczenie przeniosła na grunt goleniowski. Była założycielką i prezesem Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA. Kobietom, które przechodziły traumę tej strasznej choroby, swoim przykładem pokazywała, że mimo wszystko można i trzeba żyć normalnie. W prowadzonym przez nią Stowarzyszeniu znajdowały pomoc psychologiczną, rehabilitację, ucieczkę od przygnębiających myśli i przyjaźń innych kobiet, które przeszły przez to samo. Angażowała się w wiele działań prozdrowotnych i profilaktycznych, ucząc kobiety i dziewczęta samobadania piersi i zachęcając, by nie unikały badań profilaktycznych, a kiedy już zachorują, nie zamykały się w domu. Zawsze uśmiechnięta, elegancka – nie sprawiała wrażenia, że jest ciężko chora. Jak mówiła: „odpuszczenie sobie w tej kwestii to pierwszy krok do poddania się”. I bardzo długo się nie poddawała…

Była laureatką tytułu „Goleniowianin Roku 2002” przyznawanego przez „Gazetę Goleniowską”

red.

powiązane – „Nie można się poddawać”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie