Connect with us

Goleniów

Zmarła „Goleniowianka Roku 2002”

Goleniów. Wczoraj zmarła Ewa Kamińska, założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wyznawała zasadę: „Nie marudzić, nie użalać się nad sobą, walczyć i brać życie takim, jakim ono jest”, więc mimo że rak zaatakował ją trzykrotnie, nie poddawała się, prosiła Boga o siłę i walczyła. Nie tylko o siebie, ale i o innych, zwłaszcza o kobiety. Kiedy ponad 20 lat temu zachorowała po raz pierwszy, spotkała w szpitalu kobiety, które walkę z rakiem wygrały i żyły aktywnie. Ich doświadczenie przeniosła na grunt goleniowski. Była założycielką i prezesem Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA. Kobietom, które przechodziły traumę tej strasznej choroby, swoim przykładem pokazywała, że mimo wszystko można i trzeba żyć normalnie. W prowadzonym przez nią Stowarzyszeniu znajdowały pomoc psychologiczną, rehabilitację, ucieczkę od przygnębiających myśli i przyjaźń innych kobiet, które przeszły przez to samo. Angażowała się w wiele działań prozdrowotnych i profilaktycznych, ucząc kobiety i dziewczęta samobadania piersi i zachęcając, by nie unikały badań profilaktycznych, a kiedy już zachorują, nie zamykały się w domu. Zawsze uśmiechnięta, elegancka – nie sprawiała wrażenia, że jest ciężko chora. Jak mówiła: „odpuszczenie sobie w tej kwestii to pierwszy krok do poddania się”. I bardzo długo się nie poddawała…

Była laureatką tytułu „Goleniowianin Roku 2002” przyznawanego przez „Gazetę Goleniowską”

red.

powiązane – „Nie można się poddawać”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie