Connect with us

Goleniów

Zmarła „Goleniowianka Roku 2002”

Goleniów. Wczoraj zmarła Ewa Kamińska, założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wyznawała zasadę: „Nie marudzić, nie użalać się nad sobą, walczyć i brać życie takim, jakim ono jest”, więc mimo że rak zaatakował ją trzykrotnie, nie poddawała się, prosiła Boga o siłę i walczyła. Nie tylko o siebie, ale i o innych, zwłaszcza o kobiety. Kiedy ponad 20 lat temu zachorowała po raz pierwszy, spotkała w szpitalu kobiety, które walkę z rakiem wygrały i żyły aktywnie. Ich doświadczenie przeniosła na grunt goleniowski. Była założycielką i prezesem Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym EWA. Kobietom, które przechodziły traumę tej strasznej choroby, swoim przykładem pokazywała, że mimo wszystko można i trzeba żyć normalnie. W prowadzonym przez nią Stowarzyszeniu znajdowały pomoc psychologiczną, rehabilitację, ucieczkę od przygnębiających myśli i przyjaźń innych kobiet, które przeszły przez to samo. Angażowała się w wiele działań prozdrowotnych i profilaktycznych, ucząc kobiety i dziewczęta samobadania piersi i zachęcając, by nie unikały badań profilaktycznych, a kiedy już zachorują, nie zamykały się w domu. Zawsze uśmiechnięta, elegancka – nie sprawiała wrażenia, że jest ciężko chora. Jak mówiła: „odpuszczenie sobie w tej kwestii to pierwszy krok do poddania się”. I bardzo długo się nie poddawała…

Była laureatką tytułu „Goleniowianin Roku 2002” przyznawanego przez „Gazetę Goleniowską”

red.

powiązane – „Nie można się poddawać”

Goleniów

JMB rozpoczęła inwestycję

Nowogard. Docelowo nawet 400 nowych miejsc pracy utworzonych będzie w nowym zakładzie produkcyjnym firmy JMB Wind Engineering w nowogardzkiej strefie inwestycyjnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj odbyło się uroczyste wbicie szpadla, w którym uczestniczył właściciel firmy Edward Jarlaczyński.

Plan jest taki, że do połowy lipca prace budowlane będą skończone i linia produkcyjna równolegle zostanie zamontowana wówczas będziemy uruchamiać już produkcję. Planujemy tutaj jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk na świcie w przemyśle wiatrowym zajmującą się produkcją pianki do wypełniania łopat wiatrowych. Na tym Nowogard zyska również sławe. Firm zajmujących się produkcją tego rodzaju jest niewiele na całym świecie co oznacza, że nasza fabryka biorąc pod uwagę najnowszy sprzęt, będzie rozpoznawalnym zakładem na rynku krajowym i zagranicznym – mówił Edward Jarlaczyński, prezes firmy JMB Wind Engineering z podgoleniowskiego Budna.

Wbicie szpadla jest początkiem budowy dużego, nowoczesnego zakładu, w którym produkowana będzie pianka służąca do wypełniania łopat elektrowni wiatrowych. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w hali o powierzchni 11 tys. metrów. W kolejnych etapach zakład będzie się rozrastał, a docelowo zatrudnienie znajdzie blisko 400 osób.

Nowogardzka Strefa Inwestycyjna powstała w 2013 roku, a JMB Wind Engineering to druga firma, która tam inwestuje.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Na kanalizacje w Mostach

Goleniów. Tylko jeden z trzech wniosków zgłoszonych przez gminę Goleniów o0trzyma dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Opublikowane

w dniu

To budowa sieci kanalizacji sanitarnej przesyłowej z miejscowości Mosty do PG „Wysypisko” w miejscowości Podańsko – 4 750 000 zł
Dachowanie pod Goleniowem. Gmina wnioskowała o inwestycje warte ok. 50 mln zł.

red.

powiązane – „Inwestycje strategiczne za 50 mln zł”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Milion różnicy

Goleniów. Dwie firmy złożyły oferty na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej z Goleniowa do Marszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pierwsza oferta za 1 468 437,73 zł wpłynęła od firmy MDB Sp. z o.o. ze Szczecina. Drugą o wartości 2 457 687,60 zł złożyła firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Łozienicy.

W ramach ogłoszonego postępowania wykonany zostanie pierwszy etap stanowiący kontynuację istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej przy skrzyżowaniu z rondem ulic Maszewskiej i Tartacznej do ronda w kierunku Marszewa. W drugim etapie powstanie ostatni fragment ścieżki do samej miejscowości.
Gmina może liczyć na 85% dofinansowania tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie