Connect with us

Aktualności

Zmarł Waldemar Dułak

25 grudnia 2012 roku zmarł Waldemar Dułak – prezes goleniowskiego zarządu Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona www.goleniow.pl, kapitan rezerwy Waldemar Dułak urodził się w 1928 roku w Suwałkach. Jako 13-letni chłopiec został wywieziony do miejscowości Gumbinnen (obecnie Obwód Kaliningradzki), gdzie pracował w gospodarstwie rolnym. Kiedy zbliżał się front, uciekł z niewoli i wrócił do Suwałk. W kwietniu 1945 roku, nie mając jeszcze 17 lat, zgłosił się na ochotnika do Wojska Polskiego. Służył w 27 pułku piechoty II Armii Wojska Polskiego. Wraz z tą armią zakończył II wojnę światową pod Budziszynem. W 1960 roku zrezygnował ze służby wojskowej i podjął pracę w Nadleśnictwie Widzieńsko. W Goleniowie zamieszkał w 1968 roku. Na emeryturę przeszedł jako pracownik Fabryki Kabli w Załomiu. W 2000 roku wybrany został prezesem goleniowskiego zarządu Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie