Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Zmarł płk Henryk Cieślak

4 lipca 2014 roku w wieku 87 lat zmarł nagle pułkownik rezerwy Henryk Cieślak. Człowiek powszechnie w Goleniowie znany i szanowany, do końca swego pracowitego życia aktywny.

Opublikowane

w dniu

Urodził się w Bukowiu Dolnym k. Piotrkowa Trybunalskiego. W 1948 r. został powołany do wojska, w którym pozostał już na stałe. Ukończył Podoficerską Szkołę Broni Pancernej w Słupsku, a następnie Oficerską Szkołę Kwatermistrzostwa w Poznaniu. Służył między innymi w Chojnie, Czarnem, Złocieńcu, Bydgoszczy, przechodząc kolejne wojskowe stopnie służbowe. Z Goleniowem związany jest od 1966 roku. Został tu skierowany do pełnienia funkcji dowódcy Jednostki Wojskowej 3187 w Białuniu. Dowodził nią do 1978 roku, kiedy to ze względów zdrowotnych przeszedł na emeryturę. Był w tym czasie inicjatorem szeregu działań i aktywnym uczestnikiem gremiów obywatelskich, między innymi radnym Miasta i Gminy, za co w 1970 roku nadano mu tytuł „Zasłużony dla miasta Goleniowa”.

Po przejściu na emeryturę nie zaprzestał swej społecznej aktywności. Działał głównie w organizacjach związanych z wojskiem: Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego (od 1982 roku) oraz Związkiem Inwalidów Wojennych i Wojskowych. W 1985 roku wybrany został do Zarządu Wojewódzkiego tego związku, a w 2001 roku na funkcję prezesa koła w Goleniowie, którą pełnił do chwili śmierci. W społecznikowskiej pracy zawsze najważniejszy był dla niego człowiek i jego potrzeby. Swoją postawą i zaangażowaniem zjednał sobie szacunek nie tylko członków Związku Inwalidów, ale także władz i mieszkańców Miasta i Gminy.

Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany, nie tylko odznaczeniami i medalami resortowymi i związkowymi, ale również państwowymi i regionalnymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Gryfem Pomorskim.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie