Connect with us

Aktualności

Złowione, wypuszczone

Dwie okazałe trocie o łącznej długości 162 cm zapewniły Mikołajowi Jezierskiemu ze Szczecina drugie z rzędu zwycięstwo w prestiżowych zawodach „Troć Iny”, które odbyły się w miniony weekend w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tej imprezy wzięło udział 123 miłośników połowu troci i łososia z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą w sobotę i niedzielę. Szczęście niespecjalnie im dopisywało, w trakcie całych zawodów udało się bowiem złapać tylko cztery ryby, organizatorzy jednak tak czy owak powody do zadowolenia mieli, bo wszystkie miały około 80 cm długości.

Zwycięzca, Mikołaj Jezierski, pierwszego dnia zawodów złowił troć o długości 83 centymetry, a drugiego – okaz mierzący 79 centymetrów. Drugie miejsce zajął Jarosław Bogusz z Nowogardu, a trzecie – Jerzy Stawiarz z Czułchowa. Nowością w regulaminie był obowiązek wypuszczenia złapanych ryb do rzeki, wszystkie cztery trocie po krótkiej sesji fotograficznej wróciły więc do swojego naturalnego środowiska. Wkrótce powinny wrócić do Iny na tarło.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie