Connect with us

Maszewo

Złote Lwy

Maszewo. 12 sierpnia 2023 r. burmistrz wręczył statuetki Złotych Lwów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, otrzymali je ks. Henryk Stanulewicz oraz Klubu Motocyklowy Moto Rajza Maszewo.

Ks. Dziekan Proboszcz kan. Henryk Stanulewicz z Maszewem związany jest od 1 czerwca 2014 roku, kiedy to objął obowiązki Dziekana Dekanatu Maszewo. Natomiast swoją posługę kapłańską pełni już od 44 lat. Od chwili objęcia urzędu proboszcza ks. Henryk Stanulewicz włożył wiele wysiłku w ratowanie zabytkowego kościoła w Maszewie, pozyskując na ten cel środki zewnętrzne. Ks. Henryk Stanulewicz oprócz tego, że jest dobrym gospodarzem, który dba o kościoły i ich otoczenie, zawsze chętnie włącza się w ważne dla mieszkańców wydarzenia.

Klub Motocyklowy Moto Rajza Maszewo od kilku lat prężnie się rozwija, a jego członkowie regularnie widywani są nie tylko na ważnych uroczystościach w gminie Maszewo, jak np. Dzień Flagi, Mikołajki, Dzień Dziecka, ale również biorą udział w wydarzeniach i akcjach charytatywnych organizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Złote Lwy są specjalną i wyjątkową formą podziękowania dla osób, firm, stowarzyszeń, organizacji za szczególne osiągnięcia i zasługi dla rozwoju gminy Maszewo.

red.

powiązane – „885 lamp”

Maszewo

Będą z tego mieszkania?

Maszewo. 4 grudnia br. w Koszalinie w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego burmistrz gminy Maszewo podpisał akt notarialny w sprawie powołania Spółki z o.o. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmoina, gmina Maszewo pozyskała środki w wysokości 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które są przeznaczone na objęcie udziałów w Spółce. Celem powołanej spółki jest budowa mieszkań przeznaczonych na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Do spółki przystąpiło 14 gmin: Maszewo, Będzino, Brzeżno, Człuchów (gm. wiejska), Debrzno, Golczewo, Gościno, Grzmiąca, Jastrowie, Lipka, Miastko, Rymań, Świerzno, Wałcz (gm. wiejska). Piętnastym członkiem jest Krajowy Zasób Nieruchomości. Już wkrótce w formie wizualizacji spółka przedstawi propozycję budynków i mieszkań oraz dokona rozeznania zapotrzebowania, o czym mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

red.

powiązane – „Pięć linii autobusowych”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Rozświetlamy Stepnicę

Stepnica. 4 grudnia 2023 r. ogłoszono wyniki naboru wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Stepnica na wymianę oświetlenia ulicznego uzyskała dofinansowanie w kwocie 430 160,00 zł, co stanowi 80% kosztów inwestycji.
Gmina Stepnica od kilku lat realizuje projekty mające na celu wymianę istniejącego oświetlenia ulicznego na energooszczędne oświetlenie typu LED. Pieniądze w ramach programu pozwolą na wymianę ostatnich pozostałych nieenergooszczędnych opraw znajdujących się w różnych miejscowościach naszej gminy.
Lampy LED zużywają znacznie mniej energii, co prowadzi do obniżenia kosztów związanych z oświetleniem ulicznym. Dzięki mniejszemu zużyciu energii i dłuższemu okresowi eksploatacji, koszty utrzymania oświetlenia ulicznego zostaną znacznie obniżone, co przyczyni się do oszczędności budżetowych gminy. Nowe lampy LED zapewniają lepsze i bardziej równomierne oświetlenie ulic, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Ponadto nowe oprawy łatwiej jest zintegrować z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, umożliwiając bardziej efektywne sterowanie i monitorowanie.

red.

powiązane – „Jutro o podwyżce”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Kiermasz i Mikołajki

Maszewo. Jutro, 6 grudnia dwie imprezy w hali sportowej.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Pięć linii autobusowych”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie