Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Złodziej w urzędzie?

Z pytaniem o to, czy w goleniowskim magistracie nie należałoby wzmocnić standardów ochrony, zwrócił się do burmistrza Roberta Krupowicza radny Ireneusz Zygmański. Zasugerował, że jeden z urzędników może mieć skłonności do przywłaszczania cudzej własności.

Opublikowane

w dniu

Do zdumiewającego wystąpienia doszło na ostatniej sesji Rady Miejskiej. I. Zygmański (na zdjęciu z prawej) co prawda nazwiska wprost nie wymienił, oczywiste było jednak, że „pije” do inspektora ds. komunikacji społecznej Cezarego Martyniuka, który niedawno udostępnił w serwisie YouTube.com stary film, nakręcony
amatorską kamerą w Goleniowie w 1968 roku, a niedawno zdigitalizowany na koszt magistratu.

Jak sam C. Martyniuk informował, znaleziony został on przed około 30 laty na zapleczu pracowni chemicznej ówczesnego Liceum Ogólnokształcącego, jego autor jest nieznany, a teraz de facto znajduje się w posiadaniu urzędu. Radny uznał jednak najwyraźniej, że to dowód na… złodziejskie skłonności urzędnika.

– Czy pan burmistrz nie planuje podniesienia standardu ochrony budynku Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie w związku ze zwiększonym niebezpieczeństwem zaboru mienia na jego terenie? – pytał I. Zygmański. – Szczególnie dotyczy to ruchomego mienia, własności urzędu, pracowników, a także interesantów. O takim zwiększonym zagrożeniu poinformował jeden z ogólnopolskich portali internetowych (chodzi najpewniej o onet.pl – red.) w materiale, którego bohaterem był obecny pracownik Urzędu Gminy i Miasta. Został on tam przedstawiony jako osoba nie mająca nic przeciwko przejmowaniu w swoje posiadanie cudzej własności, zatem zatrudnianie tej osoby może być rzeczywistą przyczyną do obaw mieszkańców (…) I drugie zapytanie, dotyczy tego samego: czy Urząd Gminy i Miasta świadczy na rzecz mieszkańców usługi związane z darmowym odświeżaniem dzieł kinematograficznych? Ucieszyłoby mnie to, gdyż posiadam trochę starych filmów w złym stanie i też bym sobie chciał za darmo odświeżyć.

C. Martyniuk powiedział nam, że nie zamierza puścić tych insynuacji płazem i skieruje sprawę do sądu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie