Connect with us

Aktualności

Złodziej w urzędzie?

Z pytaniem o to, czy w goleniowskim magistracie nie należałoby wzmocnić standardów ochrony, zwrócił się do burmistrza Roberta Krupowicza radny Ireneusz Zygmański. Zasugerował, że jeden z urzędników może mieć skłonności do przywłaszczania cudzej własności.

Opublikowane

w dniu

Do zdumiewającego wystąpienia doszło na ostatniej sesji Rady Miejskiej. I. Zygmański (na zdjęciu z prawej) co prawda nazwiska wprost nie wymienił, oczywiste było jednak, że „pije” do inspektora ds. komunikacji społecznej Cezarego Martyniuka, który niedawno udostępnił w serwisie YouTube.com stary film, nakręcony
amatorską kamerą w Goleniowie w 1968 roku, a niedawno zdigitalizowany na koszt magistratu.

Jak sam C. Martyniuk informował, znaleziony został on przed około 30 laty na zapleczu pracowni chemicznej ówczesnego Liceum Ogólnokształcącego, jego autor jest nieznany, a teraz de facto znajduje się w posiadaniu urzędu. Radny uznał jednak najwyraźniej, że to dowód na… złodziejskie skłonności urzędnika.

– Czy pan burmistrz nie planuje podniesienia standardu ochrony budynku Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie w związku ze zwiększonym niebezpieczeństwem zaboru mienia na jego terenie? – pytał I. Zygmański. – Szczególnie dotyczy to ruchomego mienia, własności urzędu, pracowników, a także interesantów. O takim zwiększonym zagrożeniu poinformował jeden z ogólnopolskich portali internetowych (chodzi najpewniej o onet.pl – red.) w materiale, którego bohaterem był obecny pracownik Urzędu Gminy i Miasta. Został on tam przedstawiony jako osoba nie mająca nic przeciwko przejmowaniu w swoje posiadanie cudzej własności, zatem zatrudnianie tej osoby może być rzeczywistą przyczyną do obaw mieszkańców (…) I drugie zapytanie, dotyczy tego samego: czy Urząd Gminy i Miasta świadczy na rzecz mieszkańców usługi związane z darmowym odświeżaniem dzieł kinematograficznych? Ucieszyłoby mnie to, gdyż posiadam trochę starych filmów w złym stanie i też bym sobie chciał za darmo odświeżyć.

C. Martyniuk powiedział nam, że nie zamierza puścić tych insynuacji płazem i skieruje sprawę do sądu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie