Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Złapali graficiarzy

Goleniowscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn, którzy farbami w sprayu wymazali wiatę autobusową przy ulicy Armii Krajowej.

Opublikowane

w dniu

Dość charakterystyczne bazgroły pojawiają się na terenie miasta od dłuższego czasu. Wykonanymi farbami w sprayu napisami z niecodziennym zapamiętaniem pokrywane są mury, wiaty przystankowe, elementy tak zwanej małej architektury (w tym lampy w parku przy ul. Szczecińskiej), a nawet witryny pomieszczeń, w których działają lokalne firmy. Dwukrotnie pomazane zostały między innymi okna naszej redakcji. Wygląda jednak na to, że wreszcie położony został temu kres. Policja jeszcze w styczniu, dzięki pomocy świadków, przyłapała 25- i 26-latka, którzy pacykowali wiatę przy ul. Armii Krajowej, obecnie prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić, czy nie są oni odpowiedzialni za inne zniszczenia. Chodzi między innymi o toaletę na stacji benzynowej koncernu „Orlen” przy ul. Wolińskiej, ale także inne miejsca.

Zatrzymanym, którzy wkrótce staną przed sądem, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Liczyć muszą się także z tym, że będą musieli pokryć koszty usunięcia szkód, które wyrządzili.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie