Connect with us

Aktualności

Złapali graficiarzy

Goleniowscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn, którzy farbami w sprayu wymazali wiatę autobusową przy ulicy Armii Krajowej.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Dość charakterystyczne bazgroły pojawiają się na terenie miasta od dłuższego czasu. Wykonanymi farbami w sprayu napisami z niecodziennym zapamiętaniem pokrywane są mury, wiaty przystankowe, elementy tak zwanej małej architektury (w tym lampy w parku przy ul. Szczecińskiej), a nawet witryny pomieszczeń, w których działają lokalne firmy. Dwukrotnie pomazane zostały między innymi okna naszej redakcji. Wygląda jednak na to, że wreszcie położony został temu kres. Policja jeszcze w styczniu, dzięki pomocy świadków, przyłapała 25- i 26-latka, którzy pacykowali wiatę przy ul. Armii Krajowej, obecnie prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić, czy nie są oni odpowiedzialni za inne zniszczenia. Chodzi między innymi o toaletę na stacji benzynowej koncernu „Orlen” przy ul. Wolińskiej, ale także inne miejsca.

Zatrzymanym, którzy wkrótce staną przed sądem, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Liczyć muszą się także z tym, że będą musieli pokryć koszty usunięcia szkód, które wyrządzili.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Zespół się wczoraj zebrał

Nowogard. W środę 25 marca br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie doszło do zebrania Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Komunikat z tego spotkania jest nad wyraz lakoniczny – „W trakcie spotkania, które poprowadził Krzysztof Kolibski – zastępca burmistrza (przewodniczący zespołu), rozmawiano o bieżącej sytuacji w gminie w związku z epidemią koronawirusa. Poruszono kwestie dotyczące: działalności nowogardzkiego szpitala, Ośrodka Pomocy Społecznej, szkół i przedszkoli działających na terenie gminy oraz komunikacji miejskiej”.

red.

powiązane – „Nowogard ma zespół

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Wiezienia – kolejne ograniczenia

Goleniów, Nowogard. Władze więzień w Goleniowie i Nowogardzie wprowadziły kolejne ograniczenia w życiu więźniów.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

ZK Goleniów – „Począwszy od dnia 24 marca 2020 r. od godziny 15:00, na terenie Zakładu Karnego w Goleniowie na okres 14 dni z ewentualną możliwością przedłużenia o koleje dni, wstrzymuje się: zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostek penitencjarnych; udzielanie osadzonym widzeń; odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych.
Zakład Karny w Goleniowie podejmie wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej.

ZK Nowogard – „Od dnia 24 marca 2020 r. od godziny 6.00, na terenie Zakładu Karnego w Nowogardzie i Oddziału Zewnętrznego w Płotach na okres 14 dni wstrzymuje się: zatrudnienie osadzonych poza terenem jednostki penitencjarnych, udzielanie osadzonym widzeń, odprawianie nabożeństw i udzielanie posług religijnych, przeprowadzanie zajęć o charakterze zbiorowym.
Zakład Karny w Nowogardzie i Oddział Zewnętrzny w Płotach podejmą wszelkie możliwe do realizacji działania, dostosowane do swoich możliwości, mające na celu kompensację wprowadzonych ograniczeń, a osobom pozbawionym wolności zostaną m.in. poszerzone uprawnienia do utrzymywania kontaktów z najbliższymi za pomocą środków komunikacji internetowej oraz telefonicznej”.

Red.

powiązane – „Więzienia bez odwiedzin

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Kwarantanna – 148/11

Powiat, Goleniów. Wzrosła nieco liczba osób poddanych kwarantannie domowej i w ośrodku.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak podają gmina Goleniów i starostwo powiatowe aktualnie w tej gminie jest 148 osób na kwarantannie domowej – w tym 39 decyzją Sanepidu. W powiatowym ośrodku kwarantanny w Nowogardzie przebywa teraz 11 osób.

red.

powiązane – „Kwarantanna – 134 osoby w gminie”, „Kwarantanna w internacie – 10 osób

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie