Connect with us

Aktualności

Złapali graficiarzy

Goleniowscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn, którzy farbami w sprayu wymazali wiatę autobusową przy ulicy Armii Krajowej.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Dość charakterystyczne bazgroły pojawiają się na terenie miasta od dłuższego czasu. Wykonanymi farbami w sprayu napisami z niecodziennym zapamiętaniem pokrywane są mury, wiaty przystankowe, elementy tak zwanej małej architektury (w tym lampy w parku przy ul. Szczecińskiej), a nawet witryny pomieszczeń, w których działają lokalne firmy. Dwukrotnie pomazane zostały między innymi okna naszej redakcji. Wygląda jednak na to, że wreszcie położony został temu kres. Policja jeszcze w styczniu, dzięki pomocy świadków, przyłapała 25- i 26-latka, którzy pacykowali wiatę przy ul. Armii Krajowej, obecnie prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić, czy nie są oni odpowiedzialni za inne zniszczenia. Chodzi między innymi o toaletę na stacji benzynowej koncernu „Orlen” przy ul. Wolińskiej, ale także inne miejsca.

Zatrzymanym, którzy wkrótce staną przed sądem, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Liczyć muszą się także z tym, że będą musieli pokryć koszty usunięcia szkód, które wyrządzili.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Licealiści w więzieniu

Nowogard. Zakład Karny w Nowogardzie odwiedzili w ubiegłym tygodniu uczniowie klas maturalnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

 Młodzież zapoznała się ze strukturą jednostki oraz specyfiką służby funkcjonariuszy. Celem wizyty było zaznajomienie uczniów z zadaniami i organizacją Służby Więziennej, zasadami przyjęcia do służby, opisem jednostki i jej historią oraz zasadami funkcjonowania poszczególnych pionów służby. Wykład urozmaicony został prezentacją multimedialną oraz spotem przedstawiającym codzienne obowiązki funkcjonariuszy w służbie. Ponadto zainteresowani otrzymali też informacje dotyczące możliwości kształcenia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki.
Goście zobaczyli oddział mieszkalny więzienia. Mieli również okazję zobaczyć tzw. cele zabezpieczającą.

Red. 

 
 
 

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Kaplica tymczasowa

Goleniów. Kaplica rzymsko-katolicka w szpitalu powiatowym w Goleniowie, jest od kilku miesięcy poza budynkiem głównym szpitala.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes SCM Katarzyna Kęcka (oglądaj film obok), to tymczasowa lokalizacja. Według niej trwają poszukiwania odpowiedniego miejsca na stalą lokalizację dla niej w budynku głównym lub w przyszłej siedzibie DPS. Teraz chorzy mają utrudniony dostęp do kaplicy, która znajduje się obok prosektorium, poza budynkiem głównym i w dodatku bez możliwości dojazdu wózkiem – strome schody.

Przeczytaj też:

Prezes odchodzi, kaplica przeniesiona?”

”DPS w szpitalu”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Szpital – co dalej z zamkniętym oddziałem?

Braki kadrowe wśród lekarzy spowodowały 7 lutego czasowe zamknięcie oddziału wewnętrznego szpitala. Ordynator odeszła z pracy bez uprzedzenia – mówimy na prezes Szpitalnego Centrum Medycznego Katarzyna Kęcka.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdaniem prezes Kęckiej problemy kadrowe oddziału nie wynikają z presji płacowej lekarzy, tylko z małej liczby internistów i przemęczenia pracą. Teraz szpital czeka na decyzje NFZ czy z powodu zamknięcia „interny” zmniejszy ryczałt. Jak przebiegała ewakuacja pacjentów oddziału i co dalej z oddziałem oraz szpitalem, prezes Kęcka mówi w rozmowie z nami – oglądaj załączony film.

Przeczytaj też:
Oddział zamknięty na 3 miesiące
DPS w szpitalu
Zakochałam się w szpitalu
Informacja o stanie szpitalnej spółki

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie