Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Zielone światło dla sia Abrasives

Już w przyszłym tygodniu działająca na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego firma sia Abrasives będzie mogła przystąpić do rozbudowy swojego zakładu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona goleniow.pl, przedstawiciele tego przedsiębiorstwa za kilka dni odbiorą pozwolenie na budowę i będą mogli przystąpić do budowy nowej hali. Po zakończeniu inwestycji zakład będzie cztery razy większy, niż obecnie – pod dachem znajdzie sie około do 28 tys. m2 powierzchni produkcyjnych.

Co ważniejsze dla Goleniowa i okolic, znacznie zwiększy się też zatrudnienie. Zapotrzebowanie firmy z grupy Bosch na nową kadrę oscyluje wokół 260 – 280 osób. To, nie licząc aktualnych 120 zatrudnionych tam obecnie ludzi, minimum niezbędne do zabezpieczenia działalności zakładu. Już teraz sia Abrasives poszukuje zarówno specjalistów, jak i niewykwalifikowanych robotników.

Gdy nowy obiekt będzie gotowy, czyli prawdopodobnie w styczniu, pod Goleniów przeniesione zostaną ze Szwajcarii linie produkcyjne, a fabryka w GPP stanie się jednocześnie centrum produkcyjno-dystrybucyjnego materiałów ściernych na całą Europę Wschodnią.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie