Connect with us

Aktualności

Zielone światło dla Rampy

Burmistrz Robert Krupowicz oficjalnie zapowiedział, że renowacji doczeka się budynek po klubie muzycznym „Rampa”. Za kilka lat znów powinno działać tam centrum kultury niezależnej.

Opublikowane

w dniu

Jak już informowaliśmy, do renowacji zdewastowanego obiektu przekonały burmistrza wizje przedstawione przez architektów, którzy przygotowali koncepcję budowy nowego dworca kolejowego oraz centrum kultury. R. Krupowicz powiedział nam, że pomysł jest taki, by w starym kolejowym magazynie powstał ośrodek kultury "niezależnej", łączące funkcje przede wszystkim teatru (tu oczywistym adresatem jest Teatr Brama) oraz "młodzieżowej" sceny muzycznej.

Realizacja tego pomysłu uzależniona będzie oczywiście od wielu czynników. Najważniejszym będą pieniądze, dodać zresztą należy, że bez wsparcia z funduszy zewnętrznych renowacja zdewastowanej rudery może okazać się dla gminy twardym orzechem do zgryzienia.

Pod koniec września w goleniowie pojawią się architekci z biura Riegler Riewe, którzy zajmować się będą projektami technicznymi przebudowy dworca i okolic, wtedy zapaść mogą pierwsze decyzje dotyczące kształtu, w jakim funkcjonować będzie zreanimowana "Rampa". Obecnie budynek należy do PKP, do końca roku przejmie go jednak gmina i w pierwszej kolejności zabezpieczy przed dalszą dewastacją.

Do sprawy będziemy wracać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie