Connect with us

Powiat

Zielone światło dla lokalnych spalarni

Powiat. Sejm zniósł ograniczenia w ilości spalanych odpadów komunalnych otwierając drogę do budowy lokalnych spalarni śmieci.

Opublikowane

w dniu

Rozwiązanie to pozwoli na budowę małych, spalarni śmieci, będących jednocześnie lokalnymi ciepłowniami. Zniesienie ograniczeń w spalaniu ułatwi też finansowanie takich inwestycji.

O takim rozwiązaniu w bazie PGK w sąsiedztwie ciepłowni PEC w Goleniowie mówił już przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski. Gdyby gmina Goleniów weszła do R-XXI ta lokalizacja byłaby rozważana jako inwestycja CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Powiat

Niepewne dyżury

Powiat. Na dzisiejszej sesji rady powiatu radni zajmowali się dyżurami aptek w powiecie.

Opublikowane

w dniu

Ta infomacja po przyjęciu przez radnych, widnieje w zakłądace dyżury aptek na stronie internetowej powiatu goleniowskiego, z adnotacją:

„Rada powiatu w goleniowie ustala godziny pracy i dyżury aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie powiatu goleniowskiego po uzyskaniu pozytywnej opinii burmistrzów i wójtów gmin wchodzących w skład powiatu oraz Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Szczecinie. Ustalony przez Radę Powiatu rozkład godzin pracy aptek zgodnie z art. 94 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 499 z późn. zm.) zapewnia dostępność świadczeń aptekarskich również w porze nocnej, niedziele, święta i dni wolne od pracy.”

Okazuje się, że to tylko teoria, bowiem starostwo ani rada powiatu nie są w stanie wyegzekwować ustalonych dyżurów. I często ludzie trafiają do dyżurnej apteki i czytają kartkę z informacją, że… dyżuruje inna apteka i gdzie indziej – a nie ma pewności, że i tam nie będzie dyżuru. Według wyjaśnienia przedstawionego na sesji radnym przez sekretarza powiatu, apteki tłumaczą się brakiem pracowników i kosztami. Są też przypadki zamykania aptek z tego powodu. Dlatego zdarza się odwoływanie dyżurów w ostatniej chwili lub skracanie pracy aptek. Stąd przyjęty przez radnych plan dyżurów aptek w naszym powiecie na ten rok jest tylko teorią, która w praktyce podlega nieustannym zmianom.

red.

powiązane – „Problem z dyżurami”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Kiedy umyją pojemniki?

Powiat. PGK opublikowało harmonogram mycia pojemników w gminach Goleniów i Osina.

Opublikowane

w dniu

Rozpoczęcie mycia od 01.02.2022 r:

  • Teren Miasta Goleniów (od 01.02.2022 do 31.03.2022)
  • Teren Gminy Goleniów (01.02.2022 do 31.03.2022)
  • Gmina Osina (Marzec-Kwiecień 2022)

UWAGA!
Z UWAGI NA TO, IŻ MYCIE POJEMNIKÓW MOŻE BYĆ KONTYNUOWANE NA DANEJ ULICY W DNIU NASTĘPNYM , PROSIMY O POZOSTAWIENIE POJEMNIKÓW W MIEJSCU ODBIORU ODPADÓW DO GODZINY 16.00 NASTĘPNEGO DNIA PO WSKAZANYM TERMINIE ICH MYCIA.

red.

powiązane – „Nowogard zablokował zmiany”

Kontynuuj czytanie

Powiat

1% podatku

Powiat. W ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł z 1% podatku.

Opublikowane

w dniu

Przed nami kolejne roczne rozliczenie i decyzja, którą organizację pożytku publicznego wspomożemy. Warto wybrać lokalnie – to nic nas nie kosztuje, a wielu stowarzyszeniom i fundacjom może pomóc w codziennej pracy.

W województwie zachodniopomorskim uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok są 322 organizacje. Środki możemy też przekazać na tzw. subkonta OPP, które prowadzone są w celu zbierania pieniędzy na leczenie lub rehabilitację osób indywidualnych. Z takiej formy pomocy korzystają często rodzice dzieci z niepełnosprawnością.

Według raportu Ministerstwa Finansów w ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł. Swój 1% na Pomorzu Zachodnim zostawiło 637 tys. podatników.

red.

powiązane – ’Goleniów pierwszy, Osina ostatnia’

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie